BAŞKAN UYSAL’DAN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET

04.12.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu. Engelli vatandaşların 3 Aralık Dünya Engelliler günlerini kutlayan Başkan Uysal bu farkındalık gününde herkesin bu konuyu bir kez daha düşünerek engellerin tamamıyla kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Meclis Üyesi Sevda Padem, Belediye Özel Kalem ve Sağlık İşleri Müdürleri ile birlikte Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi, Zihinsel Engelliler Derneği ve Burhaniye’de yaşayan Engelli vatandaş Müfide Esringün’ü evinde ziyaret ederek hem engelli vatandaşlar ile hem de aileleri ile bir araya geldi. Tüm engellilerle tek tek sohbet ederek onların talep ve isteklerini dinleyen Başkan Uysal her zaman engellilerin yanında olduklarını belirterek kenti engelli dostu şehir yapmak için ellerinden gelen her türlü hizmeti yürüttüklerini belirtti.

BAŞKAN UYSAL ÖĞRENCİLER VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Ziyaretlerine ilk olarak; 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinden başlayan Başkan Uysal okulda engelli öğrenciler tarafından düzenlenen programa da katıldı. Öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Başkan Uysal öğrenciler ile bol bol sohbet ederek taleplerini dinledi.

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ VE ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DE ZİYARET EDİLDİ

Pelitköy’de okul ziyaretinin ardından Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaş Müfide Esringün’ü ziyaret eden Başkan Uysal’ın ardından Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ve Zihinsel Engelliler Derneğini ziyaret etti. Başkan Uysal’ın selamlarını götüren Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır belediye olarak engelli vatandaşlarımızın her daim yanındayız dedi. Burhaniye’de, engelli vatandaşların daha rahat yaşayabilmeleri adına hayata geçen birçok projemiz var diye belirten Bahadır derneklerimizin de her daim yanındayız dedi.

İLÇEMİZDE YAŞAYAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Ziyaretleri sırasında engelli vatandaşlar ile bol bol sohbet eden Başkan Uysal “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok projeyi hayata geçirdik. Burhaniye Engelleri Aşıyor Projemizi engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmaları adına hayata geçirdik ve Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesine tahsis ettik. Belediye olarak bu anlamda faaliyet gösteren tüm derneklerimizin ve okullarımızın da her daim yanındayız ve yardımcı oluyoruz. Ayrıca evde bakım hizmetlerimiz, yollarımızın ve kaldırımların engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirilmesi gibi hizmetlerle vatandaşlarımızın yanında olmaya hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bugünün de bir farkındalık günü olması sebebiyle Burhaniye’nin engelsiz bir şehir olma yolunda ilerlediğini ve herkesin engelli vatandaşlarımız ile ilgili duyarlı olmasını, onları ilgilendiren her konunun sadece bugünde konuşulmaması gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

 

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında Burhaniye’ye geldi.

NECDET UYSAL’DAN TARİŞ’E ZİYARET

Başkanlar TARİŞ’te buluştu.

OKUL MÜDÜRÜN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Balıkesir'in Edremit  ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu  Müdürü Hasan Zorer,okul civarında bulduğu  kediye sahip çıkarak her gün bizzat kendi elleri...

BURHANİYE BELEDİYESİNDEN ALZHEİMER HASTALARINA MÜJDE

Burhaniye Belediyesi yeni bir sosyal projeye daha adım atıyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile 5 yılda birçok projeyi hayata geçiren Burhaniye...

Dursunbey Sağlık Tesisleri Temel Atma

Dursunbey ilçemize inşa edilecek olan Toplum Sağlığı Merkezi, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Hizmet...

Kapat