Adım Adım Geliyorum Diyen Alçak Darbe

09.10.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

ADIM ADIM GELİYORUM DİYEN ALÇAK DARBE

15 TEMMUZ GECESİNE NASIL GELİNDİ..?

KRONOLOJİK FETÖ PDY EYLEMLERİ VE YAŞANAN GELİŞMELER

(Bölüm-1)

hakan-fidan

07 Şubat 2012 günü MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a komplo kurdular.

FETÖ yayın organı zaman gazetesi,

14 Kasım 2013 tarihinde “Eğitime büyük darbe“,

15 Kasım 2013 tarihinde “Böyle bir yasa darbe döneminde bile uygulanmadı“,

16 Kasım 2013 tarihinde “Önce dershaneleri doğuran sebepler kaldırılmalı“,

17 Kasım 2013 tarihinde “Kanun zoruyla dershane kapatmaya iş dünyası da hayır diyor

18 Kasım 2013 tarihinde “Türkiye Tek Ses: Eğitimin ve insan yetiştiren kurumların önü kesilmesin” manşetleriyle çıktı.

01

FETÖ yayın organı 15 Kasım 2013 tarihinde “dershane” ekiyle birlikte 1.5 milyon adet basılıp dağıtıldı.

Buna karşın dönemin Başbakanı Erdoğan dershaneleri kapatma kanununun Bakanlar Kurulu ve Meclis’ten geçeceğini tekrar ilan etti.

ekrem_dumanliZaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı;

25 Kasım 2013 tarihinde, köşesinde “Başbakan’a açık mektup (Tarihe kısa bir not düşmek için)” başlıklı bir yazı yazdı.

fetullah-gulenAynı gün Fethullah Gülen’in açıklamalarını yayınlayan herkul.org sitesinden Fethullah Gülen’in “Hiç durmadan yürüyeceksiniz…” başlıklı “çok kötü şeyler duyabilirsiniz; rica ediyorum ben, aynıyla mukabelede bulunmamak lazım” şeklindeki açıklamaları yayınlandı.

baransu-bavul28 Kasım 2013 tarihinde Taraf gazetesinde Mehmet Baransu imzalı “Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da alındı” haberi yayınlandı. Bu yayında 2004 Ağustos ayında MGK toplantısında Gülen Cemaat’ine karşı alınan kararların altında Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün de imzaları görülüyordu. Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan “2004 MGK kararı yok hükmündedir” dese de, bu ifadeler Gülen Cemaati çizgisindeki medya organlarını ikna etmedi.

erdoganBunun üzerine dönemin Başbakanı Erdoğan, yeni açıklamalarla bir taraftan dershanelerle ilgili kararlılıklarının sürdüğünü belirtirken, diğer taraftan da 2004 MGK belgesini açıklamanın “vatan hainliği” olduğunu ileri sürdü.

Gerilimin tırmanmaya başladığı 15 Aralık’ta eski futbolcu ve AKP milletvekili Hakan Şükür partisinden istifa ettiğini açıkladı.

TÜRK TELEKOM CASUSLUK VE TELEFON DİNLEME SKANDALI
telekulak27 Kasım 2015 tarihinde Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı üzerinden yapılan teknik takip ve telefon dinleme faaliyetlerinin istihbarat şubelerine telekom sistem odalarından sağlanan fiber bağlantılarla yasa dışı olarak gerçekleştirildiği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açığa çıkarıldı. Türk Telekom’un sistem odası üzerinden yasadışı dinleme yaptığını tespit eden müfettiş A.Ç. FETÖ’nün hedefi oldu. Savcılığın, “yasadışı dinleme ve casusluk” kapsamında ikinci bir soruşturma başlattığı öğrenildi. Paralel Devlet Yapılanması’nın gerçekleştirdiği yasadışı dinlemeleri için 2010 yılında Türk Telekom’un sistem odasını ele geçirdiği ortaya çıktı. Yasadışı dinleme ve casusluk soruşturması kapsamında müfettiş A.Ç. tarafından hazırlanan raporda, içlerinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ve Dış misyonlar arasıda yer alan peer to peer devre bağlantıları ve Genel Kurmay Başkanlığı’na ait TAFICS hatları başta olmak üzere binlerce hattın yasa dışı olarak dinlendiği ve yurt dışında yer alan bir IP adresine gönderildiği tespitine yer verildi.

Yarın (10.10.2016) günü Bölüm-2 yayınlanacak…

darbe

 

Kaydet

Kaydet

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
HAVRAN KENT KONSEYİ BİLİMİN YANINDA

Havran Kent Konseyi daha önceki toplantıda belirlenen Bilim Merkezi çalışmaları için Kent konseyi başkanı Emre Akdogan ,Belediye Başkanı Emın Ersoy,...

HAVRAN’DA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

Tüm yurtta kutlanan Nevruz Bayramı Havran İlçesin'dede coşkuyla kutlandı.Anadolu Lisesindeki etkinliklere İlçe Kaymakamı Ahmet Türköz,Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı,Havran...

BAŞKAN SAKA, KÖPRÜLER YAPIYOR GELİP GEÇMEYE

Edremit Belediyesi tarafından ilçenin turistik iki mahallesi Akçay ve Güre yeni yapılan köprü ile bir kez daha birleştiriliyor. Anayola alternatif...

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ATIK YAĞLARINIZI TOPLUYORUZ

1 litre atık yağ 1 milyon litre suyu kirletiyor. Evlerinizde oluşan atık yağların mahalle muhtarlıkları ve Erdek Belediyesinde bulunan bitkisel...

KEPSUT’TA REKOR MASKE ÜRETİMİ

Kepsut Belediyesi 65 Bin Maske Üreterek Coronaya Darbe Vurdu

Kapat