YETENEKLER KEŞFEDİLMEYE DEVAM EDİYOR…

02.11.2018

1139 Kişi Okumuş

0 Yorum

YETENEKLER KEŞFEDİLMEYE DEVAM EDİYOR…

Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek milli takımlara sporcu yetiştirmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye genelinde başlayan ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme’ projesi ilçelerimizde devam ediyor.

Yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla uygulanan  Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında  2018-2019 yılı içerisinde 3. Sınıf öğrencileri arasından 12.662 öğrencimizin yetenek taramasından geçirilmesi planlanıyor.
İlköğretim 3. sınıf öğrencileri arasında yetenekli öğrenciler tespit edilip, spora yönlendirmeleri amaçlanan proje kapsamında körfez bölgemizdeki ilçelerimizde yetenek taramaları devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzdeki antrenörler eşliğinde çocukların boyu, kilosu, esnekliği, sıçrama yüksekliği, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği gibi antropometrik ölçümlerinin yanı sıra sıçrama, çabukluk koşusu, sürat koşusu ve geriye top fırlatma gibi performans ölçümleri gerçekleştirilerek, 614 öğrencinin yetenek taramasından geçirilme süreci  Ayvalık’ta tamamlandı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz