CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLAR

19.09.2018

11.352 Kişi Okumuş

0 Yorum

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLAR

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, son günlerde kimler tarafından kullanıldığı belli olmayan ancak ayyuka çıkan söylentilere göre Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlarından İbrahim Kalın’ın desteğini aldık dedikleri öğrenilen ve iddialara göre özel televizyonlarda askeri danışman olarak boy gösterdiği söylenen bir Emekli Albay’ın, belediye başkanlığına aday olabilme hayaliyle, Başkan Cankul’a başlatılan asimetrik yüklenmelerin arkasında olduğu konuşuluyor.

Son süreçte kim tarafından açıldığı veya kullanıldığı belli olmayan bir facebook sayfasından yapılan yayınlarının dozunu kaçırmaya başladığı görülmekte. Bu facebook hesabını kullanan kişi ya da kişilerce son derece ciddi ithamlarda bulunulurken yayın bütünlüğü incelendiğinde, Cankul’un Ak Parti’den aday gösterilmemesi hatta bir başka ismin Ak Parti’den aday gösterilmesi için gayret sarf edildiği anlaşılmakta.Bu yayınları baz alarak habercilik yapan çakma televizyon sahibi Emin Boldan isimli gazeteci de, Cankul’a olan husumetini yaptığı yayınlarda saklamaktan da geri kalmadığı görülüyor.

Başkan Cankul’a karşı yapılan asimetrik yüklenme yayınlarının dikkat çeken bir başka yanı da kim tarafından kullanıldığı belli olmayan yayınların baz alındıktan sonra çakma televizyonda haberleştirilmesi, akabinde de aynı facebook sayfasından Emin Boldan’ın çakma televizyonuna ait haberlerin yeniden aynı facebook hesabından yayınlanması.

ALGIDA ASİMETRİK PARALEL YÖNETİM
İnternet ortamında yapılan bu yayınlara Balıkesir medyasından hiç kimsenin değer bile vermediği açıkça görülürken, altı üstü 150 kişinin beğendiği facebook sayfası hakkında geniş okuyucu kitlesi olduğunun Emin Boldan tarafından belirtilmiş olması, kimsenin dikkatinden kaçmadı. Ak Parti’nin eski başbakanlarından Ahmet Davutoğlu döneminde FETÖ PDY soruşturmalarından temizlendiği öne sürülen Emekli Albay’ın, kim tarafından kullanıldığı bile belli olmayan facebook hesabından medet umar halde, karalayıcı yayınları kasıtlı olarak yayınlaması, akıllara KRİPTO FETÖ taktiklerini getirmeye fazlasıyla yetti.

 

AK PARTİ’DE PARTİ İÇİ HESAPLAŞMA MI..?
Yaşanan son gelişmeler sonrasında, kim ya da kimler tarafından kullanıldığı belli olmayan yayınlar ile Emin Boldan’ın çakma televizyonundan yaptığı yayınlar ile ilgili olarak siyasi kulislere düşen son iddia ise Ak Parti içinde bir hesaplaşma yaşandığı yönünde. Girdiği her seçimde Ak Parti bayrağını Kepsut’ta yukarılara taşıma başarısını yaşayan İsmail Cankul’un, KRİPTO FETÖ taktikleri ile kasıtlı olarak yıpratmak isteyen gizli odakların olduğu gerçeği asla yadırganamaz. Bilhassa facebook hesabının gerçek kullanıcılarının ortaya çıkmamış olmaları bu yönde oluşan fikre ağırlık getirmekte. Emin Boldan tarzı çakma televizyonculuk yaparak ve de tanıtım reklam adı altında belediyelere ciddi faturalar kesmeyi alışkanlık edinmiş gazetecilerin, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ile yaşadığı sorunların alenileşmiş olmasını bilen KRİPTO FETÖ taktikçilerinin, Emin Boldan’ın bu yöndeki eğilimini bildiklerinden dolayı dar alanda kısa paslaşmalardan da çekinmedikleri net olarak kamuoyu takdirlerinde görülmekte.

 

ADLİ MAKAMLAR SÜRECİ İZLİYOR MU?
Emin Boldan’ın çakma televizyonu ile internetten yapmış olduğu yayınlardaki üslup, kullanmış olduğu ifadelerdeki itham ve suçlamalar da dikkate alındığında, kim tarafından kullanıldığı belli bile olmayan facebook hesabından yapılan yayınlar ile ilgili olarak adli makamların ilgisini çekiyor mu bilinmez ancak Ak Parti Genel Merkezinin bu noktada düşünmesi gereken noktalar olduğu gerçeği bulunmakta. Yapılan yayınlarla ilişkili facebook sayfasının hangi Ak Partili isimlerle yollarının çakıştığı, bu yayınlarla bağlantılı yayınlar yapan Emin Boldan’ın da hangi Ak Partililer ile dirsek temasında olduğu Ak Parti Genel Merkezi tarafından tespit edilmesi durumunda, Balıkesir’de siyasi rant hesabı güden bir çok kişinin canının yanabileceği öngörülmekte.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz