TOPARLAK DÜNYANIN YUVARLAK CÜMLELERİNE MAHKUM ETMEYİN GÜZELİM CENNET MEMLEKETİMİ

17.08.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

TOPARLAK DÜNYANIN YUVARLAK CÜMLELERİNE MAHKUM EDİLEN HAYATIMIZ

 

Adı Barbaros Şansal. Beni ne cinsel tercihleri ilgilendiriyor ne de zırvalayıp kitap haline dönüştürdükleri. Yaşadığı dünyada birlikte oksijen tükettiği cemiyetin tavırlarına uyamıyorsa, bu o kişinin uyumsuzluğu.

Had bilmez söylemlerle çekip sosyal medyada paylaştığı videolarla gündeme geliyorsa eğer bu had bilmezi gündem edinenlerin sorunu var demektir.

 

Modacıymış mış, falanmış mış, filanmış mış. Bana ne? Size ne? Taşıdığı kimliğin ait olduğu devlete karşı saygısızlığı mı var? Gereğini devlet yapsın kardeşim. Size ne?

 

Toparlak dünyanın yuvarlak cümlelerine mahkum edilen hayatımız zaten her gün her çeşit tacize ve tecavüze uğramıyor mu? Bilmem neyinizi yiyin dedi diye mi sinir oldunuz? Yahu adamın ağzından bildiğin kanalizasyondan akan çıkıyor. Bu densizliğe neden prim verme derdine düştünüz ki?

 

Edremit’te kültürel etkinlik adına düzenlenmiş, Edremit’e değer katacak bir fuar düzenlenmiş. Fuar düzenlenirken belirli yayın evleri ile anlaşılıyor. Onlar da size paket program içinde isimleri panelist olarak getiriyor. Burada Edremit Belediyesinin şu isim gelemez deme hakkı bulunmuyor. Tıpkı büyükşehir belediyemizin kültür elçisi İsmail Özkan ve şirketi ile anlaşma gereği, şirketin hangi sanatçıyı getireceğine müdahale edemeyeceğimiz gibi bir durum.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanından tutun da Ovacık Belediye Başkanına kadar bir çok değerli siyasi panelist olarak katılım gösterdi. Edremit’in tanıtımı açısından çok önemli bir etkinlikte, adı kitap fuarı olan etkinlikte kitap konuşmak yerine kitapsızlığa prim vermek mi delikanlılık? Varın vicdanlarınızda bunu siz tartın.

 

Başta dediğim gibi beni cinsel tercihleri ilgilendirmez ama Şansal’ın yaşam tarzından daha beter yuvarlak cümleler kuruldu, birbiri ardına açıklamalar ile sosyal medyada insanlarımız gaza getirildi. Burada en çok reytingi sayenizde tepki gösterdiğiniz Şansal kaptı. Ve hepinizin sayesinde bir başka yerde düzenlenecek panel veya etkinlikte direk kafadan yer alacak isim olacak. Hem de bu defa daha yüksek rakamlara. Mutlumusunuz?

 

Bugün bile, üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala televizyonlarda izlerken sizleri güldüren BİLO da etkinliğe katıldı. Ama bizler öyle iki yüzlü olduk ki..! Sosyal medyada yaptığı HDP destekli paylaşımı yüzünden bir yandan BİLO’ya sövüp diğer yandan Çiçek Abbas’a gülümsemeye devam ettik değil mi?

 

Mesela etkinliğe Bülent Ersoy katılım göstermiş olsaydı herhalde fuar alanına giderken arabanızda itirazım var şarkısını dinleyerek giderdiniz değil mi? Şansal, Ersoy gibi pembe kimliğe bürünmedi diye mi suçlu yoksa?

 

Dolar 4.50 iken bozdurmayıp 7 lirayı görünce bozdurup milliyetçilik cakası satan, rantıbıl milliyetçilerden farkınız ne kaldı Allah aşkına?

 

Cebinde Marlboro veya Parlement sigarasıyla ABD boykotuna destek verdiğini söyleyen, Türk Milliyetçiliğinden bahsedip, yıllarca Türk Milliyetçiliği üzerinden siyasi söylemle ABD doları olduğu dün ortaya çıkan zihniyet gibi hale büründürüldünüz. Bunu göremiyormusunuz?

Yapmayın Allah aşkına. Kendi memleketinize daha fazla zarar vermeyin lütfen. Siyaset arenası sorumsuz siyasilerin geçiş koridorudur sadece. Hakikaten sorumlu siyaset yapmak, vatana, bayrağa ve de millete karşı sorumlu insan olmak istiyorsanız eğer reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığı ile sizlere tuzaklar kurarak reyting toparlayan, toparlak dünyanın insanları daha fazla ciddiye almayın lütfen. Bu tip insanlara hakikaten bilinçli tepki vermek mi istiyorsunuz? Panelist olarak konuşmak üzere çıkacağı kürsüde, kendisine tek kelime küfür sarf etmeden ama elleriniz kızarana, sesiniz kısılana kadar alkışlarla, ÖLÜRÜM TÜRKİYEM şarkısını söyleyin. Bir daha hiç bir organizatör Şansal gibi sorumsuz insana değil sahne vermek, etkinlik alanına bile sokmaz.

 

Toparlak dünyanın yuvarlak cümlelerine mahkum etmeyin güzelim cennet memleketimi. Çünkü sizler cehennemde yaşamayı hak etmiyorsunuz.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Aşure Hayrı Edremit’te Devam Etti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından aşure hayırları tüm hızıyla sürüyor. Balıkesir merkez ve Bandırma’da gerçekleştirilen aşure hayrı, dün de Edremit Cumhuriyet...

Edremit Kışa Hazırlanıyor

Edremit Belediyesi’ne bağlı ekipleri tarafından ilçenin değişik noktalarında yağmur suyu drenaj hatları döşenmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük 4. turizm fuarında yer aldı

İstanbul'da her yıl 60'ın üzerinde ülkeyi buluşturan dünyanın en büyük 4. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat...

RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ ONUR BEDİR

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Sn Hasan Demiraslan’ın önüne hangi sonuçlar konuyor bilemeyiz ama birileri kulağına Burhaniye’de başarılıyız diyorsa eğer...

Esnafa 10 Bin Bayrak Dağıtıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Balıkesir Merkez, Edremit ve Bandırma’daki esnaflara 10 bin adet bayrak ile 20...

Kapat