SATIR ARALARI

25.03.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bilindiği üzere İngiltere Rus diplomatları AJAN olmakla itham edip sınır dışı etme kararı aldı. Bize ne diyebilirsiniz. Oysa ki madalyonun arka tarafı çok farklı. Yaklaşık bir asır önce cetvelle Ortadoğu sınırlarını çizen İngiliz emperyalizmi Irak ve Suriye’de kendisini oyun dışı bırakanlara BEN DE VARIM mesajı vermekte.

ABD-İsrail birlikteliği ve paylaşım anlayışı sözde Kürt Koridoru meselesiyle Akdeniz havzasını da ele geçirme derdinde. Irak ve Suriye’deki Kürtler ne için kullanıldıklarını bile bilmemekteler. Akdeniz’de petrol arama faaliyetleri noktasında Güney Kıbrıs Kesimi kullanılmakta. Maksat Türkiye’nin 22. Yüzyılın enerji yatağına hakim olmasını kabullenmeyecekler. İngiltere, Rusya ve Türkiye yakınlaşmasından fazlasıyla rahatsız. Suriye’nin liman kenti Lazkiye bu noktada çok önemli. Esad’ın daha doğrusu Rusya’nın kontrolünde olan Lazkiye’nin kontrolünü ne yapıp edip ele geçirmek isteyecekler.

Afrin’de yenilgiye uğrayan emperyalizmin ve siyonizmin maşası PKK/PYD ABD-İsrail hayallerini sekteye uğrattı. Afrin’den sonra Mümbiç’i de kaybetmek istemeyen ABD, kendince devlet idaresindeki kilit isimleri bir bir görevden alarak Türkiye’ye sıcak mesajlar verdiğini zannetsin. İngiltere kendi çıkarları söz konusu olduğu zaman ABD ile müttefik olmasına bakmaz. Akdeniz’deki enerji havzasını mutlaka kontrolü altına almak isteyecek. ABD yönetimi bunun farkında. Bu yüzden Irak-Suriye hattında oluşturmaya çalıştığı koridorun her an çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalmamak için Türkiye ile yakınlaşmanın formülünü arayacak. Daha anlaşılır tabir ile Türkiye’nin ağzına bir parmak bal çalmanın hesabında. Bu yüzden de Mümbiç’te Türk Ordusu karşısında direnemeyeceğini bildiği PKK/PYD güçlerini geri çekerek Mümbiç’in idaresini birlikte yapalım teklifini sunmakta. Çünkü Türkiye’nin Irak ve Suriye’deki en büyük müttefiki Rusya oldu.

Suriye hava sahasını Türk Uçaklarına açan Rusya istediğimiz hava harekatını yapmamıza imkan tanımakta. ABD bundan rahatsız. Çünkü Türkiye Afrin’den sonra Mümbiç’e de savaşarak girerse, Kobani’de düşecek, Sincar da. Bunun bilincinde olan ABD, İngiltere ile hemen dirsek temasa geçti. Rusya’yı uluslararası alanda zor durumda bıraktırıp, Rusya’ya karşı uluslararası platformda yaptırım kararları alacaklar. Dolayısı ile Türkiye’nin de bu kararlara uymasını isteyecekler. Üstelik Rus diplomatları ajanlıkla itham ederken, elinizde somut ne delil var? Sorusuna cevap bile verememekteler. Türkiye’yi CİA maşası FETÖ PDY ve PKK/PYD ile yalnızlaştırma politikaları tutmadığı için bu defa Türkiye’nin bölgedeki tek müttefiki Rusya’yı hedef aldılar. Çevrilen bu dolapları Sn Cumhurbaşkanımız ve istihbaratımız görmüyor zannetseler de, kazdıkları kuyulara kendileri düşecek. ABD’nin Vietnam’dan sonra ikinci bataklığı Suriye olacak.

Farkındamısınız bu aralar IŞİD (DAEŞ) ortada yok. IŞİD teröristleri nerede? Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul eden ABD’nin projelerinin yeni muhafızları olarak çok yakında sahneye çıkartılacaklar. Kime karşı? Filistin Devleti’nin koruyucuları olan El Fetih ve Hamas silahlı güçlerine karşı katliamlar yapması için görevlendirildiler. ABD Kudüs’te yeni elçilik binası için yer aramakta. Bu arada Filistin’in deniz ile bağlantısını tamemen yok etmek için adım adım İsrail işgali devam etmekte. Bu gelişmelere karşı çıkabilecek potansiyele sahip, anti amerikancı tüm arap şeyhleri geçtiğimiz aylarda bir bir paketlenip esir alınmıştı. Filistin direnişine arap desteği bu şekilde kesildi. Vahabi egemenliğine teslim olan arap ülkeleri zaten ABD-İsrail-İngiltere planlarına hiçbir şekilde direniş gösteremez. Geriye tek Mısır kaldıydı. Orada da Sisi darbe ile getirilerek, Mısır da kontrol altına alındı.

Bugün Türkiye neden Afrin’de sorusunu sorarak, kendince muhalefet yaptığını zannedenler var. Aslında bilinçli ya da bilinsiz şekilde muhalefet ettiğini zannedenlerin üst aklının nerelere dayandığını sanırım şimdi daha iyi görmektesiniz. Düne kadar bize parasıyla Predator (SİHA) vermeyen ABD, biz kendi SİHA’larımızı ürettikçe istediğiniz predatoru verelim demeye başladı. Kendi teknolojimiz ile alçak hava savunma sistemimizi yapıp, yüksek irtifa hava savunma sistemi için Rusya’dan S-400 almaya kalkıştık. Önce karşı çıktılar. Şimdi de, düne paramızla alamadığımız Patriot hava savunma sistemini hemen verelim demeye başladılar. Fransa’dan uçak alma anlaşması yapıldı. Bu kararın altında Türk Hava Kuvvetlerimizin zafiyet göstermemesi yatmakta. Çünkü F-4E 2020 modernize projesiyle uçuş süreleri uzatılan F-4E’ler 2020’de uçuştan çekilecek. F-16 paket üretimlerine izin vermeyen ABD gerçeği var karşımızda. Hava üstünlüğünü kimseye kaptırmak gibi lüksümüz yok bu süreçte. Proje ve uçak üretiminde ortak olduğumuz F-35’lerin ülkemize tesliminde sorunlar yaşamamız kaçınılmaz olacak. ABD Türkiye’nin hava gücünü yükseltmesini istemeyecektir. Bu yüzden de Türkiye TF-X Milli Uçak Projesine önem vermeye başladı. İnşallah devletimiz tüm oyunları bir bir bozacak, İslam’ın son kalesi olduğu bilinciyle hareket edecektir.

Londra’dan havalandırılan kelebeğin rüzgar etkisinden bana ne dememelisiniz. Somut delili bile olmadan alınan kararın nerelere dayandığını ve altında ne gibi hesaplar yattığını umarım anlatabilmişimdir sizlere. Türk herkesten daha uyanık olmak zorunda. Uyursak yok ediliriz.

Facebook Yorumları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
UYSAL, “5 YILDIR ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Burhaniye Belediyesi 5 yılda vatandaşları ile birlikte büyük engeller aştı.

Edremit’li hayırsever Zehra Baysal’dan bir anaokulu daha

Edremit'in Akçay ve Altınoluk Mahallesi'ne iki anaokulu yaptıran hayırsever Zehra Baysal, üçüncü anaokulunu Kadıköy Mahallesi'ne yaptıracak.

BANDIRMA’DA HAYIR RÜZGARI.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın çalışmalarını Bandırma’da sürdürdü. İlk olarak Bandırma Onyedieylül Üniversitesinde 53. Kütüphane Haftası...

BOŞNAK GENÇLERİMİZİ AĞIRLIYORUZ…

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan “Şahadet Şerbeti İçen Yiğitler ve Emanetleri” konulu Gençlik Değişimi...

BURHANİYE’DE FESTİVAL BAŞLIYOR

BALIKESİR BURHANİYE'DE FESTİVAL BAŞLIYOR.

Kapat