Kapatılan Dernekler Ve Ak Partililer

26.09.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

667 sayılı kanun hükmündeki kararname ile Balıkesir’ de bir çok dernek FETÖ PDY ile bağı nedeniyle kapatıldı.

 

Balıkesir büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur kapatılan derneklerden 5’i, için Ankara’da kendisine yakın isimlerden destek istediği ancak kabul görmediği defalarca öne sürüldü.

1

FETÖ PDY İLE BAĞI OLDUĞU İÇİN KAPATILAN DERNEKLERDE YER ALAN AK PARTİLİ İSİMLER

 

İL YÖNETİMİ

1-Dinçer Orkan-Yeşilay Derneği

2-Av. Emre Marmaralı-Balıkesir Hukukçular Derneği

3-Abdullah Erkahraman-Kimse Yok Mu?

4-Hasan Uçar-Kimse Yok Mu?

5-İsmail Aygül-Kimse Yok Mu?

6-Bedri Kurtoğlu-BİAD

7-İlhan Ay-BİAD

8-Ayhan Ataman-BİAD

9-Şefaat Maviş-BİAD

10-Hüseyin Soylu-BİAD

11-Baki Yarımdağ-Yeni Ümit Derneği

12-Nida Şenol-Merve Derneği

13-Erhan Şehirli-Balıkesir Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği

 

GENÇLİK KOLLARI

1-Av. Ömer Marmaralı-BİAD ve Balıkesir Hukukçular Derneği

 

ALTIEYLÜL TEŞKİLATI

1-Ümit Demirbaş-BİAD

2-Ali Karaman-BİAD

3-Erdoğan Karabulut-BİAD

4-İsmail Bele-BİAD

5-Nurullah Bozkır-BİAD

6-Mustafa Konuk-BİAD

7-Tanju Akçe-Sivil Güçler Birliği

 

KARESİ TEŞKİLATI

1-İlhan Gülenç-BİAD

2-Kemal Aydemir-Hukukçular Derneği

3-Tuna Gündüz- BİAD

 

BELEDİYELER

1-Yücel Yılmaz-BİAD

2-Yusuf Hocaoğlu-Sivil Güçler Birliği

3-Birol Şahin-Sivil Güçler Birliği

4-Emin Ersoy-Alternatif Hayat Derneği

5-Aliye Ersoy-Alternatif Hayat Derneği

6-Mehmet Yılmaz Artarnatif Hayat Derneği üyesi-açığa alındı

  1. Ali Kemal Çelik-Edremit Belediye Meclis Üyesi-ESİAD üyesi-Adli kontrolle salındı

 

Bu isimler için fetöcü demek kesinlikle yanlış olur. Değerlendirmesini devletimiz ve yargımız yapacaktır. Siyasilerimizin derneklere üye olurken daha dikkatli olması gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız. 17/25 öncesinde yaşanan dershaneler krizi ile pensilvanyadaki şarlatan istihbaratın takibine yakalanmamış isimlere yeni oluşumlara gidilmesi talimatı verdiği istihbarat kayıtlarında da bulunmakta. Yeni oluşumlarda bilhassa eğitim camiasından isimlerle yönetimin oluşturulması, kesinlikle Aktif-Sen üyesi olmaması gerektiği, yönetimi oluşturacak isimlerin Eğitim Bir-Sen’de kendisini gizlemiş isimlerden seçilmesi gerektiği, temasa geçilecek Ak Partililerin belirlenmesinde Atatürk’e karşı ilgisi olmayanların tespit edilerek yeni oluşumlara kazandırılması gerektiği talimatı verilmişti. Keza ekonomi ayağında direk TUSCON ile bağlantıları tespit edilen dernekler belliydi. Yeni yapılanmada örneğin İzmir’de ŞELALE grubuna yakın olunması talimatı verilmişti. Bugünlerde tespit edilememiş hücrelerin uyku moduna geçtiği söylense de, fetö dünyada eşi benzeri olmayan bir sistemle yeni hücrelerini oluşturmaktan geri kalmayacaktır. Yeni oluşumlar gerçekleştirilirken de bu defa ekonomisi ve siyasi derinliği zayıf isimlerin kurban edilmesi kaçınılmaz gelişme olacaktır.

 

Bu nedenlerden dolayıdır ki, gelecekte herkesin çok dikkatli olması gerekmektedir. Çevresinde daha düne kadar motorsiklete binemeyen insanların bir anda kaynağı meçhul şekilde lüks araçlara biniyor olması, akla ziyan şekilde siyasi platformlarda olmadık şekilde öne çıkartılmaları gibi konulara hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Tabiri caiz ise 5 koyunu güdemez dediğiniz insanların yüzlerce insanı yönetir konuma geldiğini görürseniz kesinlikle şüphelenin ve ihtiyatlı olun. Devleti anında bilgilendirin.

Kaydet

Kaydet

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
BURHANİYE ESNAFIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından, ilçe genelinde faaliyet gösteren market, bakkal vb. işletmelerde fiyat etiketlerinin kontrolü yapıldı. Raftaki fiyat etiketi...

BAŞKAN SAKA’YA BAŞARI ÖDÜLÜ

Dijital İletişim Platformu tarafından düzenlenen “İz Bırakanlar Başarı Ödülleri”nde Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın uygulamaya koyduğu projeler ödüle layık görüldü.

Başkan Kafaoğlu: “Türkiye’nin 10 Numaralı İli Olmak İstiyoruz”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İstanbul'da 17'ncisi düzenlenen Müsiad EXPO fuarının açılış programına katıldı. Fuarda stantları ziyaret eden Başkan...

BAŞKAN ORKAN: “RAHAT BİR YAZ İÇİN PLANLI ÇALIŞIYORUZ”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Karesi’de hemşehrilerimizin rahat bir yaz geçirmesi için haşereyle mücadeleyi planlı bir şekilde sürdüyoruz” dedi.

CUMHURİYET SAVCILARIMIZA İHBARDIR

Erman Uysal hakkında acilen FETÖ PDY soruşturması açılması gerekmektedir. Soruşturma açılmasını gerektirecek bir konu yok ise yapılan yayın hakkında İFTİRA...

Kapat