Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 Akova Neden 1/3 Deveciler Etmedi..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » 2 Akova Neden 1/3 Deveciler Etmedi..?
16 Mart 2017
11.046 defa görüntülendi
2 Akova Neden 1/3 Deveciler Etmedi..?

CHP Burhaniye İlçe Teşkilatı yeni binasına kavuştu. Kavuşmakla kalmadı, parti binası parti envanterine tapusuyla kazandırıldı. Bu başarının altında CHP Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil’in çabalarını takdir etmemek mümkün değil.

Gelelim haberdeki başlığın nedenlerine;

Parti binasının kazandırılması ve binanın faaliyete geçirilme sürecinde CHP Balıkesir eski milletvekili Ali Kemal Deveciler’in ve dünürü CHP Milletvekili Haluk Koç’un son derece önemli katkıları oldu. Deveciler’in parti binasının kazandırılma sürecinde emekli milletvekili aylığı da dahil olmak üzere toplam 30 Bin TL ilçe teşkilatı emrine bağışta bulunduğu öğrenildi.

Buna karşılık CHP’nin belediye başkanı olma fırsatı verdiği Akova ailesinden Fikret Akova ile eski milletvekili olan ablası Nedret Akova’nın da partiye sadece 5’er Bin TL bağışta bulunduğu öğrenildi.

30 Bin TL bağışta bulunduğu için Ali Kemal Deveciler’in isminin parti binasına asılan pirinç levhaya yazılmış olmasına tepki gösterdiği iddia edilen olayda hem milletvekili hem de belediye başkanı olan Akova ailesinin 2 kardeşinin toplamda sadece 10 Bin TL vermiş olması, hatta Nedret Akova’nın yaptığı 5 Bin TL’lik bağışı parti binasında üyeler önünde adeta şov yaparcasına vermesi ise son derece manidar değerlendirmelere neden olmuştu.

CHP Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil’in yine de siyasi nezaket gösterip, toplantı salonundaki partinin çıkardığı belediye başkanları kısmına Fikret Akova’yı, milletvekillerinin resimlerinin asıldığı duvara da Nedret Akova’nın resimlerinin asmış olması takdire şayan hareketti.

Akova ailesinin 2 ferdinin Deveciler’in yapmış olduğu bağışın 1/3’ü kadar bağış yapmasına rağmen gösterdiği iddia edilen siyasi tavırların da CHP’li üyelerce haksız olduğu yönünde tepkilerin ortaya çıkması, zaten kaçınılmaz olacaktı. Nitekim geçtiğimiz gün Burhaniye’de görüşlerini aldığımız bir çok CHP’li üye bu noktada Akova ailesinin yaklaşımının  hiç de hoş olmadığını, iki kardeşin pirinç levhada ismi yazılı Deveciler’in 1/3’ü kadar bağışta bulunmuş olmalarını kendilerine yakıştıramadıklarını söylemeleri, parti içinde yaşanan huzursuzlukların da dışa vurumu olarak değerlendirildi.

Bu noktada bazı CHP’li üyeler, Akova ailesini sadece 2 fert olarak değerlendirmemek gerektiğini, bir de Nedret Akova’nın danışman kadrosundan vaktiyle maaş alan Fikret Akova’nın kızının da CHP sayesinde ciddi rakamlar kazanmasına rağmen, bağış noktasında Deveciler’in göstermiş olduğu hassasiyetleri göstermeyişlerine de anlam veremediklerini belirttiler.

Ali Kemal Deveciler’in CHP’nin Burhaniye’de ilk teşkilatlanmasına da başkanlık yaptığı gerçeğini de unutmamak gerekir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DAN

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DANBurhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığının katkılarıyla

BAŞKAN UYSAL YENİ HASTANEDEKİ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ

BAŞKAN UYSAL YENİ HASTANEDEKİ ÇALIŞMALARI DENETLEDİBurhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye’ye yeni yapılan hastaneyi

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN