Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

15 Temmuz Sürecine Kadar Edremit’te Neler Yaşandı..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » 15 Temmuz Sürecine Kadar Edremit’te Neler Yaşandı..?
10 Ekim 2016
12.940 defa görüntülendi
15 Temmuz Sürecine Kadar Edremit’te Neler Yaşandı..?

Neler yaşanmadı ki..? Entrikalar, siyasi rant hesapları, kapalı odalarda gizli buluşmalar, gizli buluşmalarda verildiği iddia edilen paraların neden verildiğini sizlerin bulması gereken paralar, para veren eller, para alan eller, paralelciler, siyasi hırslar, siyasi intikamlar, siyasi ikiyüzlülükler ve daha nicesi…

Devletin zirvesi 17-25 aralık süreciyle indirilmeye çalışılmıştı. 17/25’e gelene kadar ki süreçte, fetöcülere verilmeyen taviz kalmamıştı. FETÖ’cülerin yargıda reform diye dayattıkları, Türkiye’de istedikleri düzeni oturtmak için gerekliydi. TSK içindeki yapılanmaları, Ergenekon, Balyoz gibi davalarla bertaraf edilen Kemalist Türk Subaylarının feryatlarını duyan olmamıştı. Kumpas davalarıyla TSK’ya saldırılar devam etmiş, Emniyet içinde cemaat referanslarıyla kadrolaşma tesis edilmişti. Eğitim kurumları neredeyse tamamen ellerine geçmişti. Koskoca ülke fetö elebaşısının doğum gününü KUTLU DOĞUM HAFTASI olarak kutlar olmuştu. FETÖ’cülerin Türkçe olimpiyatlarında Ak Partili siyasiler, fetö elebaşısına hürmetlerini sunma yarışına girmişlerdi. Ta ki dershanelerin kapatılması sürecine gelininceye kadar alan razı, veren razıydı. Ülkenin Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına katılmış Genel Kurmay Başkanı, terör örgütü lideri diye tutuklanmıştı. Dershaneler süreciyle yol ayrımına girildi. Ya dershaneler konusunda görüş ayrılığı olmasaymış halimiz ne olurdu acaba..?

BU SÜREÇLERDE KÖRFEZDE NELER YAŞANDI..?

ETO SEÇİMLERİNDE EDREMİTLİ İŞADAMLARI YOL AYRIMINA GİRDİ
Ezberbozan Mecmuası’nın facebook sayfasında bu süreçte neler yaşandığını detayları ile anlattık. Sarı listeyi oluşturan geneldeki CHP’li işadamlarıyla birlikte hareket eden Özkan Kostak, Harun Yüzüak dikkat çeken isimlerdi. Çünkü karşılarında FETÖ’nün ekonomi ayağını oluşturan TUSCON’cuların alt organizasyonu olan ESİAD’ın kırmızı listesi vardı. Ulusalcı yaklaşımla tavır alan sarı liste, FETÖ PDY’ye ilk darbeyi vuran ekip oldu.

ETO seçimlerinde ESİAD'çılarla ters düşen Harun Yüzüak ESİAD'çıları ziyarette

ETO seçimlerinde ESİAD’çılarla ters düşen Harun Yüzüak ESİAD’çıları ziyarette

AK PARTİ YEREL SEÇİMLERDE NELER YAŞADI..?
Ak Partinin Edremit’te girdiği seçimlerin biri dışında tüm yerel seçimlerde, Ak Partililerin kendi iç çekişmeleri seçimlerin kaderini belirledi.

Ak Partinin belediye meclisinde seçim kazandığı seçimde Yunus Bozbey’in başkanlığı kaybettiği seçimi hatırlayalım. Bugün Edremit’te herkes, seçimin kaybedilmesinin nedenini, Özkan Kostak’ın seçimlerde Bozbey’e destek vermek yerine Tuncay Kılıç’a destek vermesine bağlamaktadır. Sonucunda Ak Parti Edremit’te 15 üyeli belediye meclisine 8 meclis üyesi sokarken, belediye başkanlığı seçimini kaybetmiştir.

Ak Parti Belediy Başkan Adayı Özkan Kostak ve Ak Parti'den belediye meclis üyesi seçilen Ali Kemal Çelik ESİAD'çılarla

Ak Parti Belediy Başkan Adayı Özkan Kostak ve Ak Parti’den belediye meclis üyesi seçilen Ali Kemal Çelik ESİAD’çılarla

Bir sonraki yerel seçimde Ak Parti’nin bu defaki adayı Özkan Kostak idi. Kostak ETO seçimleri sürecinde, düne kadar Ak Parti ile yoldaş olan cemaatin ekonomi ayaklarından ESİAD’çıların kırmızı listesine karşı durduğu için cemaat kanadından destek alması zaten mümkün değildi. Bir sene öncesinde, belediye başkanlığına adaylık gündeminde yokken, Büyükşehir Arena Gazetesi sahibi Aziz Han’a yaptığı açıklamada, Kamil Saka’nın Edremit’e aday olması durumunda kazanacağını söylemesi, bir yıl geçtikten sonra aday olduğu süreçte başına iş açtı ve konu gündeme geldi. Kostak’ın adaylığı sürecinde belediye meclis üyesi olmak isteyen ve listeye giremeyen belde teşkilatlarının başkanları Kostak’a oy vermeyeceklerini, Ezberbozan Mecmuası’na yapmışlardı. Bugün Ak Parti yönetiminde yer alan Alper Kahraman’ın başı çektiği grupta, Alper Kahraman yaptığı basın açıklamasında, halen Ak Parti Edremit ilçe başkanı olan Metin Örkçü ve halen yönetimde olan Efraim Altay’ın da kendisi ile birlikte hareket ettiğini söylüyordu. Hatta geçtiğimiz aylarda Efraim Altay’ın kardeşi Enver Altay’ın facebookta yaptığı yorumlarda, “abisi Efraim Altay’ın hakkının yenmesi yüzünden Ak Parti’ye oy vermeyip, DSP adayına oy verdiklerini” yazması, Ak Parti içinde siyaset yapanların asıl maksatlarının Ak Parti’nin başarısı mı yoksa kişisel başarıların mı daha önem taşıdığı konusunda çelişkiler yaşanmasına neden olmuştur. Bu ortamda girilen seçimlerde Özkan Kostak’ın dolayısıyla Ak Parti’nin zaten kazanma şansı olamazdı.

BBP VE YUNUS BOZBEY İSİMLERİ GEÇİYOR
Bütün bunlar yetmezmiş gibi o süreçte BBP Edremit teşkilatı kuruluyor, başına düne kadar Yunus Bozbey ile hareket eden Fırat Kalemer getiriliyordu. Kalemer, BBP Edremit teşkilatını kurduğunu açıkladığı açıklamada, servis ettiği fotoğrafta, duvarda hat yazısıyla yazılmış “Yunus Bozbey” ismi dikkat çekiyor, Ezberbozan Mecmuası olarak bunun oldukça manidar olmasını kamuoyu gündemine taşımış ve “Yunus Birlik Partisi” mi kuruldu diye sormuştuk.

ESİAD'çılar Yunus Bozbey'i makamında ziyaret ediyorlar

ESİAD’çılar Yunus Bozbey’i makamında ziyaret ediyorlar

Aradan uzunca süreç geçiyor ve o günlerde BBP’nin kuruluşu ve girdiği seçim süreciyle ilgili oldukça ilginç bilgiler en yetkili ağızlardan haber istihbarat servisimize ulaşıyor. Büyükşehir Arena Gazetesi sahibi Aziz Han, BBP’nin seçimlerde CHP’den para aldığını sanal alemde yazıyor, ardından tartışmalar kaçınılmaz hale geliyor. Aziz Han’ın yanında çalışan Gökçen Kabay isimli gazeteci, para olayını doğruladığı hatta alışverişin nerede ve nasıl yaşandığını anlattığı, bu alışverişlere Bozbey isminin de karıştığını ifade ettiği telefon görüşmesi hafızalarda yer almaya devam ediyor. O günlerde seslerini çıkarmayanların bugünlerde bu alışverişlere dair bilgileri BBP Balıkesir İl Başkanına yaptıkları görüşmelerde aktardıkları, aktaran isimlerin arasında Doğan Doğan ve Mustafa Karakaşlar isimlerinin olduğu iddia ediliyor olması, kafaları karıştırmaya fazlasıyla yetiyor. O süreçte CHP’den para alındığı iddialarının parti yetkililerine ulaşması sonrasında, aktarılan başka olayların da değerlendirilmesi neticesinde, Fırat Kalemer’e verilen mazbata iptal edilip, BBP Edremit ilçe başkanlığı görevinden alınıyor.

ATILAN İFTİRANIN ORTAĞI FIRAT KALEMER
Son günlerde FETÖ PDY operasyonları kapsamında adli kontrolle salınan Ayhan Bülbül ile olan dostluğu zirve yapan Fırat Kalemer’in, Ezberbozan Mecmuası sahibi Levent Mercan’a atılan iftirada FETÖ PDY operasyonu ile tutuklanan Doğan Bülbül ve adli kontrolle salınan Ayhan Bülbül’ün kardeşi Orhan Bülbül ile birlikte, atılan iftiraya ortak olup, tanık olarak ismi ortaya çıkıyor. Oysa Levent Mercan’ın atılan iftirayla ilgili geçen Mayıs-Haziran tarihlerinde, iftiraya konu geçen mekana hiçbir şekilde uğramadığı, telefon baz istasyonu sinyalleri ile ortaya çıkıyor. Organize halde gerçekleşen ve bir iftiracı ile iftiranın ortağı 3 tanıkla Levent Mercan’ı tutuklatıp ayak altından kaldırma planı suya düşüyor, önümüzdeki günlerde iftiracıları adliye koridorlarında zorlu günlerin beklediğinin sinyalleri çok güçlü gelmeye başlıyor. KOM’un özel ilgi alanına giren gelişmeler süreci, kurulan kumpasın bozulmasıyla hangi safhalara ulaşacağı merakla bekleniyor.

YEREL SEÇİMLERDE CHP, BBP’YE PARA VERDİ Mİ..?
Aziz Han
’ın ortaya attığı bu iddialar sonrasında olayların nerelere varacağı merakla bekleniyor. Ses Dergisinin de bu noktaya eğilmeye başlaması, BBP’nin yetkili isimlerine ulaşıp, yaşandığını belirten sözlerde bulunduğunun BBP’nin yetkili ağızlarınca iddia edilmesi, EgeTürk TV’nin programcısı Mustafa Karakaşlar’ın da aynı konuda, BBP’nin yetkili isimlerine, olayın yaşandığını belirttiği, BBP’nin yetkili ismince de iddia edilmesi, hangi maksatlarla bir araya geldiği belli olan grupların, kendi içlerinde birbirlerinin kuyularını kazmaya başladığı yönünde değerlendirmelere neden olmakta. CHP’nin yerel seçimde BBP’ye para verip vermediği noktasında tarafların nasıl bir yol izleyeceğini kamuoyu merakla beklemekte. Konuyu ilk defa kamuoyu gündemine taşıyan Aziz Han’ın para alışverişindeki meblağı, kimlerin para aldığını, kimlere para verildiğini ve para alışverişinin nerede gerçekleştiğini açıklaması kaçınılmaz hal almıştır.

KAMİL SAKA’NIN VARDIR ELBET DİYECEKLERİ..!
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka son günlerde, hiç kimsede şaşkınlık yaratmayacak isimlerce kasıtlı olarak hedef tahtasına konmuştu. Ses Radyo’da katıldığı programda, Karakaşlar’ın neden hedefi olduğunu açıklayan Kamil Saka’nın, son süreçte Ses Dergisi kapağında FETÖ elebaşısından emir alan başkan olarak resmedilmesi, bence bardağı taşıran son damla oldu. Kamil Saka en sert eleştirilere her daim açıktır, geçmişteki deneyimlerimden bilirim. Lakin kendisinin alakasız hatta nefret ettiği güruhlardan emir alan siyasetçi olarak resmedilmesine kesinlikle tahammül göstermeyeceğini düşünüyorum.

KAMBERSİZ PARDON AZİZ HAN’SIZ DÜĞÜN OLUR MU..?
Kamil Saka’nın katıldığı bir radyo programında, Aziz Han’ın Saka’ya “SEÇİM HAVUZUNDA BİZE DÜŞEN NE?” sorusu üzerine, “BİZİM SEÇİM HAVUZUMUZ YOK” cevabını verdiğini öğrenmiştik. Bugün A.Edip Uğur’un hizmet alımlı danışmanı olarak çalışan Aziz Han’ın, kankası Doğan Doğan’ın bir anda ibreyi Kamil Saka’ya çevirmesi, kambersiz düğün olur mu sözünü teyit eder bir yaklaşımdı. Her ne kadar Kamil Saka ismi açıkça verilmemiş olsa da, Aziz Han’ın facebook sayfasından yaptığı paylaşımın kriptolarında, kimin hedefe konduğu, kime aba altından sopa gösterildiği, açıkça anlaşılmakta. Gerçi Aziz Han’ın mesneti olmayan iddiaları öne sürmesine, arkası getirilemeyen konuları manşet diye atmasına, fetöcülükten tutuklanan ve meslekten atılan dönemin Edremit Kaymakamı Osman Tunç’ı korumak için attığı KAYMAKAMA ŞANTAJ başlıklı haberlerinden alışığız. Aziz Han’da fetöcülere karşı olan sevgisel yaklaşımın nice örnekleri bulunurken, FETÖ PDY’den tutuklanan ESİAD’çıların bol bol reklamlarını yayınlayan, FETÖ PDY elebaşısına geçmişte 2 tam sayfa methiye haberi yayınlayan, fetöcülükten meslekten ihraç edilen dönemin Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı’nın ARAMIZA PARALELCİ YOK manşetini atan Aziz Han’ın, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’na, “NE İŞİN VAR SENİN FETÖCÜLERLE” manşeti atması, aslına bakarsanız mizah dergilerinde kapak olacak konuydu. Üstelik bu manşeti atan kişinin 15 temmuz darbe kalkışmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, FETÖ elebaşısı için “HOCAEFENDİ” diyerek yazısında yer vermesi, içinde bastıramadığı fetö sevgisinin işareti olarak da değerlendirmelere neden olabilir. Bu konu internette haber olarak yayınlanınca Aziz Han ne yaptı biliyormusunuz? “HOCAEFENDİ” yazısının bitimine (!) ünlem koyarak hukuksal sıkıntıdan kurtulabileceğini düşündü. Aziz Han’ın FETÖ elebaşısına olan sevgisi için çok da bir şey demeye gerek yok aslında. Neticede hizmet alımlı yaptığı danışmanlığını yaptığı Balıkesir büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur’un 17/25 aralık süreci sonrasında 6 Ocak 2014’de basın karşısında FETÖ elebaşısı için sarf ettiği sevgi ve saygı duyduğunu ifade ettiğinin sözlerini ülkemizde duymayan kalmadı. Aziz Han madem ki spotunu verdi yapacağı haberin ve haberi verirken aba altından sopayı gösterdi nükleer ve kimyasal silahlar tanımlamasıyla, kendisini en kısa sürede haberini yayınlamaya davet ediyorum. Sakın kankası Doğan Doğan gibi büyükşehir belediyesinin, Edip Uğur ve çevresiyle yaptığı basın ödemelerini açıklayacağım deyip de, üzerinden 50 gün geçmesine rağmen açıklayamamasına döndürmesin olayı.

dogan-aziz-han-santajin-sinyallerini-vermekte

Dilimiz döndüğünce 15 Temmuz sürecine kadar ki yaşanan, halk arasında entrika, siyasal rant vs tanımlamalarla ifade edilebilecek olayları sizlere aktardım. Düşünün ki, bunca kafaları allak bullak edecek olaylar yaşanmış, genel seçim sürecine girilirken Ak Parti yeniden alel acele yapılandırılmış, ilçe başkanı olarak Metin Örkçü atanmıştı. Metin Örkçü Edremit’i ve Edremitliyi yeterince tanımadan girdiği seçimden alnının akıyla çıktı. Yönetim içinde oluşan huzursuzluklar inkar edilemez cinstendi. Lakin Edremit’te Ak Parti’nin FETÖ ile mücadele etmediğini bugün yüksek sesle haykıranlara el vicdan derim. Buradan öyle isimler açıklarım ki, sokakta karşınıza çıktığında o yüzlere selam veresiniz gelmez. Ak Parti’den öyle isimler geldi ki, “LEVENT NE OLUR ŞU İSİMLERİ İHBAR ETME, ŞU İSİMLERİ SAKIN YAZMA” diye sarf ettikleri sözler beynimin içinde kazılı. Devlet, Millet FETÖ PDY ile savaşırken, FETÖ PDY’den operasyon yiyenlerle sokaklarda yoldaş olanlar, TUSCON kapsamında gezilere katılıp, ben ESİAD üyesi değildim diyenler, sanmasınlar ki susmalarımın altında taşınan endişe vardır. O isimleri öyle açıklarım ki, Ak Parti’de değil siyasi hayatlarını devam ettirmek, Ak Parti binasına temizlik elemanı olarak bile giremezler. Kimsenin Metin Örkçü’ye fatura kesmeye kalkışmasına tahammül gösteremem. FETÖ PDY ile mücadele etmesi gereken Ak Partili o malum isimler, önce FETÖCÜLERLE ÖN SEVİŞME YAPMAKTAN UZAK KALMAYI SEÇSİNLER.

Yaşananlar sadece Edremit’te mi bu derece banallaşmıştı. Körfezin her kesiminde nice olaylar yaşandı. Burhaniye’de, Havran’da, Gömeç’te, Ayvalık’ta, Akçay’da, Altınoluk’ta, Zeytinli’de. Say say bitmez olaylar.

Sizlere bedeli ne olursa olsun, dilimin döndüğünce, fırsat buldukça hepsini açıklamaya devam edeceğim.

Ezberleri bozmaya devam etmek istiyorsanız ne yapacaksınız?
Ezberbozan’ı takip edeceksiniz…!

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYOR

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYORKörfez 1. Amatör Küme’de fırtına gibi esen 1966 Edremitspor, deplasmanda

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİ

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİVoleybol 2. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Edremit Belediyesi Altınolukspor,

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİ

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİUEDAŞ ve BUİKAD toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkati çekmek adına anlamlı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN