SENİN KAÇ YÜZÜN VAR EDİP BEY?

25.10.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için seçim çalışmalarında Edremit’te sarf ettiğin sözleri hatırlıyormusun?

Dur hem sana hem de Balıkesirlilere hatırlatayım.

 

“Ekonomik kriz gelecek diyorlar. Yalan. Avrupa ülkelerine bakın. Yıllık bütçelerinin 5-10 katı borç içinde. Bizimkisi öyle mi? Bütçemizin yarısı kadar borca sahibiz. Başkanlık sistemiyle ekonomimiz şaha kalkacak. Dünya ekonomileri içinde öyle yerlere geleceğiz ki, dünya bize hayran kalacak”.

 

Bu sözler senin ağzından çıktı. O günden bugüne ne değişti? Dün AK PARTİLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI olmak için hem Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de AK PARTİ‘yi yere göğe sığdıramıyor, herkese DAVA ADAMI olduğunu anlatıyordun.

 

Nitekim Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı insanlar, senin bu sözlerine zaten dünden hazır oldukları için seni alkışlayıp, sandıkta seni Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçtiler.

 

Tarihi Çınaraltı pozunun rantını bugüne kadar götürdün. Bak bakalım bugün Çınaraltı pozu vermeye kalk, etrafında kaç Reis sevdalısı göreceksin? Ak Parti’den devşirdiğin bir kaç isim ile CHP’den koparabildiğin 3-5 kişi ile mi Balıkesir’de siyaset arenasında var olabileceğini düşünmektesin?

 

Kapıldığın girdaptan at bakalım kendini kısa süreliğine de olsa dışarıya. Balıkesir’in vatan, bayrak sevdalıları senin için neler diyor kulak kabartsana. Lakin çevirmiş etrafını derdi koltuk makam mevki olan bir avuç insan, zannediyorsun ki seni oturttuğu koltuktan indiren Recep Tayyip Erdoğan’dan intikam alacaksın. Alkol aldığım yıllarda bile senin gibi hayal kurmadım. Milleti kandırırken dava adamı kesilip, koltuğu kapanların, koltuktan indirilince nasıl evrim geçirip deva adamı kesildiğini cümle alem, gülerek seyretmekte. Sen ise sana çevrilmiş olan gülücükleri, sana karşı sempati zannetmektesin. Sen öyle zannetmeye devam et ki; sanrılarıyla yaşadığını zannedenlerin, yarınlarda siyaset arenasında ne hallere düştüklerini gülerek izlesin vatandaş.

 

Gözyaşı dökerek koltuktan kalkmak zorunda kaldığın günü hatırlayalım. Hasbilikten dem vurup, kendini acındıracak hallere sokacak sözler sarf ediyordun. İnsanlara ailemle tehdit edildim dedin lakin adliyeye gidip seni kimin neden ve nasıl tehdit ettiğinin şikayetini bile yapmaya cesaret edemedin. Çünkü seni hiç kimse tehdit bile etmemiş, tam aksine metal yorgunluğu başlığı altında, o koltukta daha fazla oturmanın, ne Ak Parti’ye, ne de Balıkesir’e ve Balıkesirlilere fayda getirmeyeceği anlaşılmıştı.

 

Hastane arazileri ile senin adın her kahve köşelerinde hala anılmakta. FETÖ elebaşısı vatan hainine duyduğun sevgi ve saygı zaten eyvah eyvah. FG plakalı araçlarla günlerce anıldın. FETÖ üyelerinin EDİP ABİSİ olarak Balıkesir siyaset tarihinin simsiyah sayfalarında yer aldın. Hakkında ihbarcı olan kişinin beyanları hala adli makamlarda. Nedense adalet terazisinin kefelerine seni bugüne kadar neden koyup, kantarda tartmadılar, o kısmını devletin derinlikleri daha iyi bilir.

 

İngiliz Kraliçesinin Türkiye’deki çıkarları için son gözdesi hatta prensi Ali Babacan’ın yanında yer alırken bile, kimlere deva olma hedefinde olduğunu herkes çoktan öğrendi.

Dava adamlığından deva adamlığına geçiş şeklini doğada bukelamunlar ile siyaset arenasında dolanıp duran maskeliler bizlere gösterebilmekte. Türk siyaset tarihinde lakabı Fırıldak Kubi olarak anılan milletvekili geldi aklıma. O’nun da söylemleri arasında dava adamı ibaresi vardı. O’nun da davasının bugünkü deva zihniyetinden farkı olmadığını, bu millet çok şükür görmüştü.

 

Düne kadar AK PARTİ derken ağzın kapanmak bilmezdi lakin dava adamlığından deva adamlığına dönüşümün sonrası söyleminde AKEPE demekte de beyis görmedin. Dün seni, bana göre hak etmediğin halde vekil seçip meclise, büyükşehir belediye başkanı seçip makama oturtan Ak Partililere bile saygı duymayan kibrinde boğulacağını bile görmekten aciz hale gelmişsin. Saygı göstermediğin Ak Parti ve Ak Partililerin de sana ve mensubu olduğun deva partisine saygısızlık etmesi, mütekabiliyet esasıyla bir haktır. Çünkü saygı göstermeyi bilmeyene saygı duyulmaz.

 

Bazı insanlar gelişi ile bazı insanlar da gidişi ile huzur verir. Gidişin Balıkesir’de Ak Partililere emin ol ki huzur verdi. Lakin seni yarınlarda boğacak olan kapıldığın hırsın ve intikam duyguların, Ak Partilileri rahatsız etme ve Ak Parti’den insan koparma çabaların, seni gün ve gün bitirmekte. Ve sen bunun bile idrakında değilsin.

 

Vessselam Edip bey; ilerlemiş yaşın ile torun tombalak sevmek varken, bir köşeye geçip Balıkesir siyasetinde akıl danışılacak biri olarak anılmak varken, sen hala rövanş hesaplarıyla debeleniyorsun ya, bu da bana seninle ilgili daha çok malzeme çıkacak fikrini veriyor.

 

Şimdiden tarifeleri belli kalemlerin zarflarını mı hazırlarsın yoksa sipaniyi görünce çevrende raks edecek siyaset dönmeleri mi avlarsın bilemem.

 

Benim hafızamda; yetmeyen siyasi çapsızlığınla körfeze getiremeyeceğini bildiğim teleferik masalların, büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüştürülen köylerde, köylüleri 5 yıl su parası almayacağız diyerek kandırışların, fetö terör örgütü elebaşısına duyduğun sevgi ve saygıyı anlatan cümlelerin ve makam hırsıyla yanıp tutuşmuş halde, koltuktan kaldırılırken düştüğün acizlik içinde döktüğün göz yaşların hiç silinmeyecek. Hele hele Ahmet Herdan’ı eşi çalıştığı için özcan kolejinin kreşine çocuğunu verdiği için körfez baski şube müdürü iken memurluktan atarken, o dönemde o okulda çocuğunu okutan Burhaniye Kaymakamını yanına genel sekreter olarak alıp, 15 temmuz sonrasında Valilik önderliğinde kurulan fetö komisyonuna belediye adına görevlendirip, Herdan’a fetöcü dedirtmelerin var ya, işte aklımdan bunlar hiç çıkmayacak.

 

Hani meşhur bir söz vardı Edip bey; dün yaptıkların belki yarına kalır ama yanına asla kalmaz. Ha bu dünyada ha öteki alemde. Yaptığın ihaleler gibi sıratı da ihale ile yapabileceğin köprülerle geçeceğini zannediyorsan, vay haline.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
BURHANİYE’DE YAZ HAZIRLIKLARI HIZ KESMİYOR

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelindeki mazgal temizliği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

EMİN ERSOY ”BAŞIMIZIN TACISINIZ”

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, eşi Aliye Ersoy ile birlikte yeni yıla Havran Belediyesi Huzurevindeki büyüklerle birlikte girdi. Koca çınarları...

BASKETBOL KADINLAR FEDERASYON KUPASI EDREMİT’TE SAHİBİNİ BULACAK

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) Federasyon Kupası Edremit’te başladı. Gürespor’un ev sahipliğinde yapılan ve toplam 16...

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

Bundan sonra ya memleketinizin ESKİ DE OLSA ÜLKÜCÜSÜ OLURSUNUZ ya da SELONUN TÜRKÜCÜSÜ. Karar sizlerin. Gerçekleri Öğrendikten Sonra Yaptıklarınızdan Utanacakmısınız..?

Bilmeyen Meleklerin Doğru Tahmini

Melekler tesbih ve takdis ettikleri Allah’ın kudretinden habersizler mi de onun yapacaklarının nedenini soruyorlar?

Kapat