BURSEM’Lİ ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİ

30.08.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Burhaniye Belediyesinin Sosyal sorumluluk projesinden biri olan Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi ( BURSEM )’de eğitim alan öğrenciler üniversite sınavlarında başarılarıyla okullarına yerleştiler. Pandemi süresinde eğitimlerine ara veren ve sonrasında normalleşme döneminde 1 Haziran itibariyle destek eğitimlerine başlayan BURSEM’de tekrar sınav hazırlıklarına başlayan öğrenciler aldıkları eğitimlerin karşılığını kazandıkları okullarla gösterdiler.

Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren, BURSEM’de kayıtlı olan öğrencilerin %80’i sınavlarda başarı sağladı. Sınavlar öncesi sıkı bir eğitim dönemi çalışması yapan BURSEM kurs desteğinin yanı sıra öğrencilere rehberlik desteğinde de bulunarak, tercih ve yerleştirme sürecinde öğrencilerin yol göstericisi oldu.    

Lisans ve ön lisans programlarında 60 öğrencinin başta hukuk fakültesi, gıda mühendisliği, uçak teknolojileri, iktisat, işletme, iç mimarlık, Halkla ilişkiler, çocuk gelişimi, adalet, fizyoterapi, radyo tv sinema, fizik, tarih ve anestezi alalarında çeşitli üniversitelerde eğitim alma fırsatı yakaladı.

Burhaniye’nin en önemli sosyal projelerinden biri olma özeline sahip olan BURSEM’in gerek eğitim gerekse de santasal faaliyetlerde yüksek nitelikli eğitimler verdiğini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “BURSEM’de eğitim görerek ülkemizde nitelikli okullara atanan öğrencilerimiz bizlerin gururu oldu. Bu öğrencilerimizin başarılarıyla bizde doğru projelerle Burhaniye’yi daha yaşanılabilir bir kent yapma yolunda ilerlediğimizi gördük. BURSEM’de bu çocuklarımızın güzel yerlerine gelmesini sağlayan başta eğitimcilerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor. Üniversitelere yerleşen öğrencilerimize güzel bir eğitim hayatı diliyorum” dedi.  

Facebook Yorumları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
BURHANİYE’DE 108 VATANDAŞ TAPULARINA KAVUŞTU

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 108 vatandaşa tapularını dağıttı. Burhaniye’nin Bahçelievler Mahallesinde yer alan, İmar Kanununun 18. Madde uygulaması gereği,...

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE RAMAZAN YARDIMI

Edremit Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 5 bin adet erzak kolisi dağıtıldı....

Sayı-48

Ezberbozan Mecmuası

U11 VE U12’LER BAŞKAN UYSAL’IN ELİNDEN KUPALARINI ALDILAR

Burhaniye Belediyespor U-11, U12 Futbol takımı Körfez Şampiyonluğu kupalarını Burhaniye Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Necdet Uysal’ın elinden aldılar.

DEVLETİN MALI DENİZ…!

KAMUSAL HİZMET ARAÇLARI MI YOKSA ŞAHSİ HİZMET ARAÇLARI MI..?

Kapat