BURHANİYE YAZ SEZONUNA TAM TEKMİL HAZIR

24.07.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Burhaniye Belediyesi yaz sezonuna yaptığı hazırlıklarla tam tekmil hazır halde girdi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in Burhaniye’yi yaz sezonuna hazır hale getirmek için yaptığı onca çalışma meyvesini verdi. Başkan Deveciler’in aldığı tedbirler ve ürettiği hizmetler ile sezona hazır hale getirdiği Burhaniye Belediyesi, hem Burhaniyelilerin hem de tatil için Burhaniye’ye gelen vatandaşların huzur içinde rahat bir tatil geçirmesini sağlayacak.

BELEDİYE ARAÇ FİLOSU BÜYÜMEYE DEVAM ETTİRİLDİ
Burhaniye Belediyesi, belediye öz kaynaklarıyla aldığı yeni araç filosunu bünyesine kattı. Belediye müdürlüklerinde çalışmak üzere 10 adet hizmet aracını belediye binası önünde sergiledi.

Daha yaşanılabilir bir kent yaratma azmiyle, göreve geldiğinden bu zamana kadar Burhaniye’nin gelişimi için çalışmalar yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, hizmetlerin daha hızlı ve verimli kullanılması adına belediye öz kaynaklarıyla aldığı yeni araç filosunu Belediye bünyesine kattı. Burhaniye’nin alt ve üst yapısında kullanılmak üzere alınan araçlar halkın hizmetinde kullanılmaya başlandı.

Toplamda 10 adet olan ve içlerinde kazıcı yükleyici iş makinesi, havuz kasa damperli kamyon, Ambulans, otobüs, minibüs başta olmak üzere 2 adet açık kasa kamyonet ve 3 adet kapalı kasa kamyonet Burhaniyelilere hizmet etmeye başladı.

Belediye imkanlarını en iyi ve verimli şekilde kullanarak Burhaniye’ye en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Burhaniye Belediyesi olarak tasarruflu bir plan çerçevesinde hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz Belediye ailesi olarak her çalışma arkadaşımızla özverili bir şekilde Burhaniye’nin gelişimi için çalışıyoruz” dedi.

BURHANİYE YENİ PİKNİK ALANIYLA YAZA MERHABA DİYOR
Burhaniye Belediyesi yaz sezonun başlamasıyla birlikte piknik alanlarını da faaliyete geçirmeye başladı. Geçen yıllarda bir adet olan piknik ve mesire alanını Burhaniye Belediyesi, bu sene 3’e çıkartarak vatandaşların kullanımına açtı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla projelerine hız kesmeden devam eden Burhaniye Belediyesi, ilçenin ihtiyacı olan yeni piknik alanlarını tek tek hizmete geçirmeye başladı. Daha önce Ayaklı Mesire alanıyla ilçe de tek piknik alanına sahip olan Belediye biri denize bitişik diğeri tepeden körfez manzarasına sahip 2 piknik alanını daha bu sene vatandaşların kullanımına açtı.

Ayaklı, Taylıeli ve Ören olmak üzere Belediye’ye ait piknik ve mesire alanları bulunan Burhaniye’de, yaz sezonuyla birlikte Ören piknik alanı vatandaşların yoğun talebiyle şimdiden tam not aldı. Ören’de Müşerref Hekimoğlu gezinti yolu üzerinde bulunan Piknik ve mesire alanı ören kumsalında denizle bitişik olarak hizmet veriyor. Vatandaşların kendi yiyeceklerini getirerek mangalda pişirtebildikleri alanda ayrıca çay ve soğuk içecek satışı da yapılıyor.

Daha önceden Ayaklı mesire alanı olarak bilinen mesire alanı da bu yaz yenilenmiş ve modern yüzüyle Burhaniye’deki vatandaşlara hizmetine başladı.  İçinde bulunan mutfak ve idare binalarının revize edilerek kapalı hizmet kullanımına açılan piknik alanı yeni kapalı mekanıyla toplu organizasyon yemeklerine de ev sahipliği yapacak. Çınar ağaçlarının altında doğayla iç içe olan ayaklı mesire alanında vatandaşlar masa, mangal ve yemek servis hizmetlerinden yaralanabiliyor.  İçerisinde botanik doğal bahçe, kümes hayvanları ve çocuk oyun alanlarını da bulunan mesire alanında kahvaltıdan mangala kadar günün her anı için hizmet veriliyor.

Hayata geçirilen projelerle ilçenin gelişimi noktasında ivme kazandırdıklarını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Kentimize bu tür alanlarla zenginlik kazandırıyoruz. İlçenin ihtiyacı olan bu alanlar birlik, beraberlik ve kaynaşmanın yaşandığı, güzel vakitler geçirdiğimiz alanlar. Burhaniyeliler ve ilçemize gelen misafirlerimizin en güzel şekilde hizmetlerden yararlanması için elimizden gelen tüm özveriyi sunuyoruz” diye konuştu.

BURHANİYE BELEDİYESİ CANKURTARANLARI GÖREVDE
Burhaniye’nin mavi bayraklı halk plajlarında Cankurtaranlar hizmet vermeye başladı.

Balıkesir ve körfezin incisi Burhaniye sahilleri yeni sezonda turistlerle dolmaya başladı. Covid-19 virüsünün etkisiyle başlayan yaz sezonunda alınan tedbirlerle birlikte plajlarda tatil severlerin akınına uğradı. 

Plaj sezonuyla sahillerde yaşanılabilecek boğulma olaylarına karşı uzman ekip kuran Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, halk plajlarında cankurtaran hizmeti vermeye başladı.

Burhaniye’ye bağlı Ören, Bağlarburnu ve Öğretmenler olmak üzere 3 adet mavi bayraklı halk plajında göreve başlayan cankurtaranlar sabah 09.00 ile 18.00 arasında vatandaşların denizde can güvenliklerini sağlayacak.

Sezon öncesi katıldıkları kapsamlı eğitimlerle birlikte gerekli belgelerini alan cankurtaranlar, Belediye tarafından yapılan Cankurtaran kulelerinde boğulmaya karşı görevlerini yapmaya başladılar. Boğulmaya karşı kullanabilecekleri tüm teçhizatlarıyla denizde acil vaka yaşayan vatandaşlara müdahale eden cankurtaranlar, ayrıca vatandaşları tehlikeli alanlarda yüzmemeleri ve mantar sınırlarını aşmamaları konusunda da sürekli megafonla uyarıyor.

PORT İSKELE CAFE & BİSTRO AÇILDI
Burhaniye Belediyesi yeni tesisi “Port İskele Cafe & Bistro”yu hizmete açtı

DCIM101MEDIADJI_0016.JPG

Burhaniye Belediyesi, “Port İskele Cafe & Bistro”yu Burhaniyelilerin kullanımına açtı. İskele Liman’da Demokrasi Parkı içinde faaliyete başlayan tesis Dünya mutfağı ve kahvaltı menüsüyle fark yaratacak.

DCIM101MEDIADJI_0018.JPG

Bu sene başında planlanarak yapımına başlanan ve geçtiğimiz günlerde vatandaşlara kapılarını açan Port İskele Cafe & Bistro, mimari yapısı ve menü seçenekleriyle dünya mutfağının damak tadını sunmaya başladı.

DCIM101MEDIADJI_0019.JPG

Burhaniye’den yetişerek ülke genelinde birçok ödüle sahip şef aşçı ve alanında uzman personelle kaliteli hizmet vermeye başlayan Cafe & Bistro, iç ve dış mekan haricinde terasıyla birlikte marina ve kaz dağları manzarasına sahip. Sabah kahvaltı menüsü başta olmak üzere et ürünleri, pizza, makarna ve dünya mutfağından lezzetler sunacak olan işletme yaz kış vatandaşlara hizmet verecek.

Bu şekilde nezih işletmeleri Burhaniyeye kazandırmaya devam edeceklerini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Port İskele Cafe & Bistro, Burhaniye’ye farklı bir tarzla hizmet verecek. Demokrasi parkıyla güzelleşen iskele liman, Bistro kafemizle renklenerek Burhaniyelilere yakışan bir mekan oldu. Herkesin damak tadına uyan lezzetlerle hizmete açtığımız işletmemiz. Burhaniyelilere hayırlı olsun” dedi.

Port İskele Cafe & Bistro İskele Mah. Kordornboyu Cad. No:50 Burhaniye 7 BALIKESİR

Rezervasyon: 0266-416 10 16

ÖREN SAĞLIK KABİNİ VE BEBEK BAKIM ODASI HİZMETE BAŞLADI
Yaz sezonuyla birlikte Burhaniye’nin turist ağırlayan en önemli alanlarının başında gelen Ören, yaşanılacak sağlık sorunları ve bebek bakımıyla alakalı Sağlık kabinini hizmete açtı.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren ve Ören yürüyüş yolu üzerinde bulunan sağlık kabini, gerek plajda, gerekse çarşıda yaşanılacak sağlık sorunlarında ilk müdahalenin yapılacağı alan olarak kullanılarak faaliyet gösterecek.

Acil müdahale tansiyon ölçümü, pansuman gibi sağlık hizmetlerinin verileceği kabinde ayrıca, bebekler için bakım alanı da bulunuyor.  Tatil için gelen ailelerin bebekleri için alt değiştirme, emzirme gibi hizmetler için de kullanılacak kabin, Haftanın 7 günü saat 10.00 ile 18.00 arası vatandaşlara hizmet verecek.   

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Ezberbozan Mecmuası Sayı-62

Ezberbozan Mecmuası Sayı-62 [gallery columns="5" ids="5616,5617,5618,5619,5620,5621,5622,5623,5624,5625,5626,5627,5628,5629,5630,5631,5632,5633,5634,5635,5636,5637,5638,5639,5640,5641,5642,5643,5644,5645,5646,5647,5648,5649,5650,5651,5652,5653,5654,5655,5656,5657,5658"]

SARILAR KIRSAL MAHALLESİ YOL YAPIMINA BAŞLANDI

Burhaniye Belediyesi Sarılar Mahallesinde yol yapım işlerine başladı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü kırsal mahalleler taş döşeme ekipleri çalışmalarını ara vermeden...

GÜRESPOR YEDİDE YEDİ YAPTI..

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde (TKBL) zirve yarışını sürdüren Edremit Belediyesi Gürespor 32. Hafta mücadelesinde sahasında konuk ettiği İstanbulgücü Basketbol’u...

Erdek Doğalgaza Kavuştu

Erdek ilçesi doğalgaza kavuştu. Erdek ilçesinde düzenlenen ‘Doğalgaz İle İlk Ateş Yanıyor’ açılışıyla birlikte Erdek’e ilk gaz verildi.

ZEYTİN ÜRETİCİSİNİN HALİ PERİŞAN

ÇİFTÇİYE BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN SAHİP ÇIKACAKLAR? CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, zeytin ve zeytinyağının üretimindeki maliyetin yüzde 50 oranında...

Kapat