KARESİ BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA

02.06.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Karesi Belediyesi, yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerlerini dezenfekte ederek hem vatandaşların alışverişlerini huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yapmalarını sağlıyor hem de işyeri sahiplerinin yükünü bir nebze olsun hafifletiyor. Karesi Belediyesi, ‘yeni normal hayat’ olarak adlandırılan ikinci dönemde koronavirüs tehdidiyle bir daha karşılaşmamak için harekete geçti. Alışveriş yapacak vatandaşlar ve işyeri çalışanlarının sağlığı gözetilerek geçici süre ile kapanan işyerlerini dezenfekte eden Karesi Belediyesi, işyerlerini yeni normal hayata hazır hale getirdi.

DEZENFEKTE EDİLMEYEN YER KALMADI
Karesi Belediyesi, yeni tip Koronavirüs salgınında ilk günden beri gerçekleştirdiği çalışmalarla takdir topladı. Cadde ve sokaklarda düzenli olarak gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarının yanında kamu kurum ve kuruluşları, pazaryerleri, toplu taşıma merkezi, aile sağlık merkezleri ve benzeri vatandaşların sıkça kullandığı yerlerde de süreç boyunca aktif bir dezenfekte çalışması yürüten Karesi Belediyesi, koronavirüs ile mücadele sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla 1 Haziran 2020 itibari ile ikinci evre olarak açıklanan ‘yeni normal hayata’ geçişte de esnafın ve vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Karesi Belediyesi Sağlık İşleri Ekipleri, ilk etapta faaliyete geçirilen ilçedeki tüm berberler ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerini yapmıştı. Yeni düzenleme ile birlikte 1 Haziran itibariyle faaliyete geçen işyerlerinde de dezenfekte çalışmalarına başlayan ekipler, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın selamıyla gittikleri işyerlerini dezenfekte ederek sağlıklı alışverişe uygun hale getirdi. İşyerlerinin dezenfektesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren esnaf, gerçekleştirilen duyarlı ve özverili çalışmalardan ötürü Karesi Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a teşekkürlerini iletti.

Facebook Yorumları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
TİYATROCULAR BURHANİYEDE BULUŞTU

Burhaniye Belediyesi ‘Bağımsız Tiyatro Buluşmaları’ tiyatro severleri bir araya getirdi.

BÜSTLER TAMİR EDİLİP BOYANDI

Burhaniye Belediyesi kırsal mahallelerde ki Atatürk büst ve heykelini tamir ederek boyama işlemlerini gerçekleştirdi.

MHP BALIKESİR İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Sayın Cumhurbaşkanının açıklamış olduğu “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasına destek vermek amacıyla Balıkesir İl Başkanlığı olarak Yönetim Kurulu Üyelerimizin katkılarıyla...

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Burhaniye’ye bağlı Öğretmenler Mahallesinde vatandaşların yıllardır değişmeyen buluşma noktası olan meydan parkında revize çalışmaları devam ediyor.

ALTERNATİF YOLLAR TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğini rahatlatacak ulaşım projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Kapat