Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

13,5 Trilyonluk Takas Kamusal Zarar Değil Mi..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » 13,5 Trilyonluk Takas Kamusal Zarar Değil Mi..?
26 Eylül 2016
11.469 defa görüntülendi
13,5 Trilyonluk Takas Kamusal Zarar Değil Mi..?

Geçtiğimiz ay içinde dönemin Edremit Belediye Başkanı olarak görev yapan Yunus Bozbey’in meclisteki  sekiz meclis üyesinin kararı ile gülen cemaatine üniversite yapılmak üzere arsa takasını gerçekleştirdiğini sizlere aktarmıştık.

 

FETÖ elebaşısının cemaatine yapılması için tahsis edilen arsanın değeri ile cemaatten karşılık olan 4 küçük arsanın değeri arasında 13,5 trilyon fark oluştuğunu, bunun da belediyeyi çok ciddi kamusal zarara uğrattığını belirtmiştik. Üstelik devletin FETÖ PDY terör örgütü ile verdiği mücadeleyle de bağdaşmadığına dikkat çekmiştik.

haber

Edremit’te tanınan bir işadamının bahçesinde belediyeye ait bir çim biçme makinesinin bir deneme için yaklaşık 1 saat kadar çalışması ve 1 saatte yaktığı benzin için ortalığı ayağa kaldıran gazeteci Doğan Doğan’ın yakılan benzini kamusal zarar olarak haber yapmasına rağmen, ortada 13,5 trilyonluk kamusal zarara neden olan bir konu hakkında tek satır bile yazmaması, kamuoyunca manidar değerlendirmelere neden olmuştu.

 

Üstelik dergisinin son sayısında FETÖ’nün Avcılar altındaki arsasındaki binaların neden yıkımının gerçekleştirilmediği konusunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı fetö elebaşısından emir alan başkan olarak kapak yapması, bu bölge hakkındaki bazı gerçeklerin yeniden hatırlanmasına neden oldu.

 

FETÖ PDY’nin kampı olarak bilinen Avcılar altındaki kampa dönemin belediye başkanı Yunus Bozbey acaba kaç defa ziyarete gitmişti..? Belediye araçları ile kamp bölgesinde ne gibi çalışmalar gerçekleştirilmişti..? Madem ki fetöcülerin kampı olduğu biliniyordu Bozbey o kampı kendi döneminde yıkmak yerine fetöcülere üniversite kurulması için belediyeyi 13,5 trilyonluk zarara uğratacak arsa takasını gerçekleştirmişti?

 

Gazeteci Doğan Doğan’ın bu konuda haber yapmasını bekliyorum diyeceğim lakin o günlerde dergisinde yayınladığı YUNUSUM şiiri ve ED-BEL’e kestiği faturalarla hafızalarda yer alan gazetecimizden bunları kamuoyu gündemine getirmesini beklemek, muhtemelen fazlaca iyimserlik olacaktır.

 

Ben yine de şansımı zorlayıp kendilerine çağrıda bulunacağım. Bozbey döneminde oluşan 13,5 trilyonluk takas zararı konusunda kamuoyunu bilgilendirecek haberi bekliyor halkımız. Tıpkı 1 aydır açıklayacağım deyip de açıklamadığın Edip beyin oğlunun basın faturaları olayına dönmesin bu konuda. Açıklayacağım diyorsa gazeteci mesleği ve halkına karşı olan sorumluluk duygusuyla verdiği sözü tutar değil mi..? Açıklayacağım deyip de açıklamıyorsa madalyonun arkasında ne vardır onun takdirini de halkımıza bırakırım.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Mahmut Ceylan geçtiğimiz günlerde

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADI

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADIEdremit Belediyesi bu yıl ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salona

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salonaEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 3. hafta

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN