BASKİ YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

09.01.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ; içme suyu, kanalizasyon ve arıtma ihtiyacını sağlıklı bir şekilde yürüterek yatırımlarını sürdürüyor.

Sağlıklı ve sürdürülebilir su sağlamak için 7/24 çalışan BASKİ ekipleri, kış aylarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşın önlemlerini de aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) 20 ilçede çevreci bir politika izleyerek hizmet kalitesini her geçen gün daha da artırıyor. İçme suyu, kanalizasyon ve arıtma ihtiyacını sağlıklı bir şekilde yürüterek yatırımlarına devam eden BASKİ ekipleri, geçtiğimiz Nisan ayından bu yana merkez ve ilçelerde içme suyu hatlarını yenilemek için 250 bin metre içme suyu şebeke-iletim hattı döşedi. 8.000 m³ içme suyu depo inşaatını tamamlayan ekipler, 17 deponun da toplam 2 bin 600 m³ yeni içmesuyu depo inşaatlarını sürdürüyor. 217 deponun bakım-onarım ve temizliğiyle birlikte içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla 7 bin 122 metre 196 lt/sn debi içme suyu sondajı yapımı tamamlanarak vatandaşların sağlıklı bir şekilde suya ulaşması sağlandı.

ATIK SU ARITMA TESİSLERİNİN YAPIMI SÜRÜYOR
Çevre ve halk sağlığı açısından atık suların yönetmeliğine uygun bir şekilde arıtılarak doğaya deşarjı sağlanması için 114 bin 200 metre kanalizasyon hattı yapımı gerçekleştiren BASKİ ekipleri; 876 bin metre kanalizasyon hattı temizliği ve 112 bin kişi kapasiteli atık su arıtma tesisleri yapımına hız kesmeden devam ediyor.

ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE
Vatandaşlara sağlıklı ve sürdürülebilir su sağlamak için 7/24 çalışan BASKİ ekipleri, 237 bin 778 içme suyu ve kanalizasyon arızasına anında müdahalede bulunarak mağduriyetleri giderdi. Kış aylarında yaşanan su baskınlarını önlemek amacıyla bin 200 metre yağmursuyu şebeke hattı yapımı gerçekleştiren ekipler, bin 780 metre yağmursuyu ızgarası temizliği yaptı.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
ALATURKA AKŞAMLAR BURHANİYE’DE

Burhaniye, TRT sanatçılarının sahne alacağı Alaturka Akşamlar konserine ev sahipliği yapacak.

BURHANİYE’DE KIRSAL MAHALLELERDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Burhaniye Belediyesi üst yapı çalışmalarının yanı sıra alt yapıyla ilgili çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda Çamtepe ve Kuyucak bağlantı...

DAVUTOĞLU BU DEFTERLERİ AÇACAK YÜREĞE SAHİP DEĞİL..!

Babacan ile birlikte, beraberinde Abdullah Gül ile birlikte AK Parti’yi zayıflatma projesini hayata geçirmek üzere harekete geçen Ahmet Davutoğlu bu...

SINIR TANIMAYAN DOKTORLAR; SEVİŞELİM Mİ..?

Günün Mizahi Karikatürü

PELİTKÖY MODERN PARKLARINA KAVUŞUYOR

Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Pelitköy Mahallesi’nde meydan park düzenleme çalışmalarına başladı

Kapat