BİZİM SELMAN BU GİDİŞLE EDREMİT BELEDİYESİNE ZORLA KAYYIM GETİRTECEK

31.10.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan izlediği yanlış politika ve takındığı vurdum duymaz tavırlarla Edremit Belediyesine zorla kayyım getirtmek için sanki elinden geleni yapıyor.

Daha seçim sürecinde OYLAR KÜRDİSTANA sözlerini “HAA OYLAR BİZE” sözleriyle kendi kaosuna çevirdi. CHP’nin en az 17-18 bin oyunun kaybına sebep oldu.

Göreve başlayıp koltuğa oturduktan sonra koltuğu ısınmadan haksız, uydurma bahanelerle belediye çalışanlarının ekmekleriyle oynadı. Hepsinin altında yatan tek gerekçe seçim döneminde önceki belediye başkanı Kamil Saka’ya kim destek verdiyse hepsini işten çıkarttı.

Kendisine yakın duran ne kadar isim var ise hepsini belediye bütçesinden ödüllendirdi. Öyle ki bu ödüllendirmeleri adli makamlar incelemeye kalksa ve milletin hakkını korumayı görev sayan bir Cumhuriyet Savcısı çıksa ve araştırma yapsa; 2019 Nisan ayında kurulmuş, içeriğinde topu topu 29 konu girişi olan, bu 29 konunun 11 adedi bayram seyran kutlama ilanı olan bir web sitesine yandaşlık mantığıyla verilen ilanlara ve kesilen faturalara yapılan ödemeler için emin olun KAMUSAL ZARAR, HAKSIZ KAZANÇ TEMİN ETTİRME, GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA suçlamalarından anında dava açardı.

 

Nasıl mı..? Lütfen ekran görüntülerini vereceğim ilanların okunma sayılarına dikkat ediniz. Ekran görüntüleri bugün yani 31.10.2019 günü Saat 10:15’te başlanıp Saat 10:29’da sona erdi. Ekran görüntüleri üzerinde kırmızı daire içinde göreceğiniz okundu sayılarının 1’er adedi bizim ekran görüntüsü almak üzere girmemizden kaynaklıdır. Böylesi komik rakamlar ile okunma sayıları ortada olan web sitelerine verilen kutlama ilanları ve kesilen faturalara ödenen paralar Edremit Halkının paralarıdır. Bu paralar ile neler yapılabilir varın siz düşünün. Bu örnek gibi nice örnekler mevcuttur. Bu ödenen paralar kamusal zarara neden olmuyor da neye mal oluyor? Edremit Halkının paralarıyla kimlere haksız kazançlar elde ettiriliyor? Bu şekilde ödemeler gerçekleştiren belediye ve başkanı görevini kötüye kullanmıyor da ne yapıyor? Devletimin değerli Cumhuriyet Savcılarının ekran görüntülerini verdiğimiz yayınlar ve ödenen meblağlar konusunu araştıracağından eminim.

 

Geçtiğimiz günlerde Edremit’te yankı bulan uyuşturucu operasyonunu ve operasyonda tutuklanan isimleri biliyorsunuz. Operasyonda yakalanlardan 2 ismin Selman Hasan Arslan’ın özel sekreteri olması, Arslan’ın yurtiçi gezilerde bu sekreteri beraberinde götürdüğü herkesçe bilinmektedir. Üstelik operasyonda yakalanan 2 araçtan biri bu sekretere aittir. Dahası uyuturucu operasyonunda tutuklanan isimlerin Zeytinli’de düzenlenen alternatif rock festivali olan BİZİMFEST organizatörleri olduğu da bir gerçektir. Edremit Belediyesi bu organizasyonun gerçekleşmesinde eylem ortağıdır. Sürdürülen tahkikat çerçevesinde yapılan organizasyonun bu uyuşturucu paraları ile yapıldığının emareleri tespit edilirse eğer Edremit Belediyesi KARA PARA AKLAMA suçlamasının SUÇ ORTAĞI olacaktır.

 

Selman Hasan Arslan göreve başlayalı 3 ay olmuştu ki, bir anda 80 dönüm arazinin satışı meclise getirildi ve satış kararı alındı. Uygulanan yöntem öyle yanlıştı ki; görüştüğüm bir çok hukukçu ihaleye fesat şartları oluştu aslında bile dedi. Yerel yöneticilik yapmış birkaç isimden de aynı sözleri duydum. Allah’tan çıkılan satış ihalesine katılım gerçekleşmedi ve Edremit Halkının malları belediyede kaldı.

 

Belediye hakkında öyle dedikodular aldı başını gitti ki, bunların ne kadarı doğru bilinmez, ama bir kaçı doğru çıksa KOM belediyenin önünden ayrılmaz derim. Yandaşlara verildiği iddia edilen büfe vs yerler, avanta lavanta kokan işler diye öyle konular halk arasında konuşulur olmuş ki, duyanlar Hasan 1 yılı dolduramadan hakim karşısında bulur kendisini bile diyorlar. Tabi ki hepsi sokaklarda konuşulan söylentiler. Devletin de bu söylentilerin aslı astarı konusunda ciddi araştırmalar içinde olacağından eminim. Yeter ki tırnağa takılacak bir nokta yakaladılarsa zaten arkası çorap söküğü gibi gelecektir.

 

Belediye başkan yardımcısı Tayfun Gerkuş’ın televizyon programında proje dediği oluşumun Hasan Arslan cephesinde son nihai noktasına doğru ilerlenmekte. O oluşumun beyni olan Tümdeniz Çelebi’yi yok sayarak İmar Müdürlüğüne ve Ed-Bel müdürlüğüne 2 isim getirilecek. Tümdeniz bunlara seyirci kalır mı? Asla kalmaz. Benim tanıdığım Tümdeniz burnuma gelen kokulara göre zaten boş ta durmuyormuş. Bir yandan çınar ağacı gibi Kocaeli’ndeki dostlarıyla teması sıkı tutarken, bir yandan da her devrin döneklerini topaç gibi çevirtip, muz ortaları Altınoluk’taki maşalarla horon teptiriyormuş. Zaten o maşalarda sıfırı tüketmiş ucuzcu halleriyle bit pazarında müşteri bekleyen tipitipler gibi cebine konan 50-100 liralara emret ne yazayım modunda bekliyorlarmış. Biz dilimizin döndüğünce, anlaması gerekenlerin zeka ve kapasitelerine uygun formatta bir şeyleri zaman zaman dile getirsek de, güç zehirlenmesi yaşayanlar yüksek dağları biz yarattık mantığıyla zeka griliğinde nirvana yapma peşindeler.

 

Velhasıl bu testi bana göre çoktan çatladı. Kırılması her an gerçekleşebilir. Herkesin bir planı olsa da devletimin de bir planı vardır elbet.

 

Ve bir his mi desek, yoksa yaşadıklarımızdan edindiğimiz tecrübe mi bilemedim ama Selman Hasan Arslan 17-18 güne Edremit Belediyesine kayyımı kendi elleriyle getirmek için her şeyi yaptı bugüne kadar. Benim gördüklerimi, görüp de buradan konuların ehemmiyeti açısından sizlere aktaramadıklarımı devletimin adli ve kolluk güçleri görmüyor diye düşünen var ise bu aralar cevizi fazla yesinler. Cevizin beyne katkısı çokmuş da…

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
GÖMEÇTE SATILIK DÜKKAN

GÖMEÇTE İZMİR OTOBANA CEPHE TRAFİK IŞIKLARINDA ARAÇ PARK YERLERİ OLAN GİRİŞ ÇIKIŞ MÜSAİT 65 +65 DEPOLU DÜKKAN. ANADOLU LİSESİNE 60...

BURHANİYE’YE KORUCU GÖZLÜK BAĞIŞI

Burhaniye’de optik sektöründe faaliyet gösteren İş Adamı Metin Uzkurt ve kızı Aşkıbirce Uzkurt, Burhaniye Belediyesine 25 adet korucu donanımlı gözlük...

Ayvalık’ta Yol Yapım Çalışmaları Yerinde İncelendi

Başkanvekili Taş, Sebahat- Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi, Yol Yapım Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Farkındalıklarımız Zenginliğimiz İken Nifak Tohumlarına Dönüştürülmesin

Saddam rejiminden kurtarılacaktı Irak. Demokrasi getirilecekti. Şimdi 3 parçaya bölünmüş, Şii-Sünni savaşlarının yaşandığı, kadınların ve kızların tecavüzlere uğradığı topraklara dönüştürüldü.

CUMHUR İTTİFAKI HİZMET KAPISI. YAPARSA TUNCAY KILIÇ YAPAR

ÖZGÜR İRADE KILIÇ’I DESTEKLİYOR Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, yaklaşık 2 aydır sürdürdüğü seçim...

Kapat