4 Bin 626 Hayvan Sahiplendirildi

08.10.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi, onlarca çocuğu misafir etti ve hayvanları korumanın, sevginin önemi aktarıldı. Bakım evinde 2019 yılında 4 bin 626 hayvan sahiplendirildi, 26 bin 687 hayvanda tedavi edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi’nde düzenlenen etkinlikte okullardan barınağı ziyarete gelen öğrencilere hayvanları korumanın ve sevginin önemi anlatıldı. Sokak hayvanlarını koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen etkinlikte minik öğrenciler, barınaktaki çalışmalar hakkında yetkililerden de bilgi aldı. Etkinlik sonunda Büyükşehir Belediyesi yetkilileri öğrencilere sokak hayvanlarını beslemeleri için birer kap mama hediye etti.  Etkinlikte ayrıca Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Sokak köpeği sahiplendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Altıeylül İlçesi Ovaköy Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7 veteriner hekim ve 6 tekniker başta olmak üzere toplam 41 personelin hizmet verdiği tesislerde bulunan modern hayvan hastanesinde sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, tedavisi ve bakım işlemleri gerçekleştiriliyor. Bunların yanı sıra çocuklarda hayvan sevgisi ve doğa bilincinin oluşturulması ve sahiplendirmeye yönelik sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirildiği tesisler aracılığıyla sokak hayvanlarına barınma ve beslenme desteği de sağlanıyor.

7/24 hizmet için hazır halde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Nakil Araçları, Büyükşehir Belediyesi 444 40 10 numaralı çağrı merkezi, ALO 153 ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na iletilen ihbarlara da hassasiyetle hızlı bir şekilde çözüm üretiyor.

Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında tesislere gelen sokak hayvanı sayısı 18 bin 397, sahiplendirilen hayvan sayısı 4 bin 626, bakımı ve kısırlaştırılması yapılan hayvan sayısı 15 bin 945, toplam tedavi edilen sokak hayvanı sayısı ise  26 bin 687.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Edremit Belediyesi Avrupa çapında kutlanan Erasmusdays’e katılım sağladı

Avrupa Gönüllülük Projeleri (eski ismiyle Avrupa Gönüllü Hizmeti) kapsamında Edremit Körfezi’nde Ulusal Ajans tarafından Ev sahibi, Gönderici ve Koordinatör olarak...

Burhaniye Belediyesi Öğretmenler Günü Kutlama İlanı

Burhaniye Belediyesi, Öğretmenler Günü, Kutlama İlanı

KARANTİNA YURDUMUZDA ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

Hasan Basri Çantay Yurdumuzda gözlem altında kalan misafirlerin, sağlık çalışanlarının ve hizmet eden görevlilerin Anneler günü unutulmadı.

KARESİ’DE HALK SAĞLIĞI GÜNLERİ

Karesi Kent Konseyi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Karesi Belediyesi işbirliğiyle Eylül ayı boyunca sürecek olan Karesi Halk Sağlığı Günleri, “Kadınlarda...

YAKALANMAMAK İÇİN KAÇTI AMA KURTULAMADI

Yapılan araştırmada, aracın 08 Mayıs 2020 günü Balya Plaka Tanıma Sisteminde kaydının bulunduğu ve aracı çalan şüphelinin E.T. (28 suçtan kaydı...

Kapat