TÜGVA HANIMLARI VEKİLLERLE BULUŞTU

23.09.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

TÜGVA Balıkesir İl Kadın Ve Aile Koordinatörlüğü Kahvaltıda buluştu. TÜGVA Balıkesir İl Kadın Ve Aile koordinatörlüğü tarafından geçtiğimiz Pazar günü Kahvaltı programı gerçekleştirildi.

TÜGVA Balıkesir İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü, Üniversite, Lise, Ortaokul il Hanım koordinatörlüğünün ortaklaşa düzenlediği program, Balıkesir Çocuk Köyünde gerçekleştirildi. 

Programa Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, pek çok Üniversite ve Lise öğrencileri katıldı.

Program kahvaltı programından önce Vekil Aydemir ve Vekil Uygur’un öğrencilerle sohbeti ile başladı. Ardından başlayan kahvaltı esnasında sırasıyla, Kadın Ve Aile, Üniversite, Lise ve Medya koordinatörleri kendilerini tanıttılar.

Türkiye Gençlik Vakfı Balıkesir İl Kadın Ve Aile Koordinatörü Sinem Çilenti; “Biz bu programı hazırlarken; TÜGVA ailesi olarak kendimizi anlatmayı, amacımızı hissettirmeyi, yeni gelen öğrencilerimize sıcak bir ortam sağlamayı, Vekillerimizle birlikte öğrencileri bir araya getirmeyi, onlara (hanımlara) hem cesaret aşılamayı hem de gençlik olarak neler beklediğimizi Vekillerimize anlatmayı amaçladık.” Dedi.

 

Kahvaltıda söz alan Milletvekili Mutlu Aydemir konuşmasında; öğrencilik ve öğretmenlik yaptığı döneminden bahsetti. Aynı salon içerisinde açık ve kapalı hanımlarla bir arada olmanın mutluluğunu dile getirdi. Hayatta en çok önem verdiği 3 şeyin; Kitap okumak, Dil öğrenmek ve Aile ilişkileri olduğunu vurgulayan Vekil Aydemir, En çok öğretmen olmayı sevdiğini dile getirirken Hanımların gözlerindeki ve yüzündeki ışıltının, genç ve dinamik yapının çok hoşuna gittiğini belirtti.

Ardından Milletvekili Belgin Uygur; Üniversite yıllarından, o dönem yapmış oldukları direnişten, daha sonra yapmış oldukları direnişin 1 yıl başarılı olduğunu ancak sonrasında kılık kıyafet yönetmeliği uygulaması sebebi ile başörtüsünden dolayı yaşadığı zorlukları dile getirdi. Staj döneminde yaşadığı sıkıntıları anlatan Vekil Uygur Balıkesir ve Balıkesir’in yakınındaki illerin 20 yılda çok değiştiğini ve geliştiğini vurguladı.

Her iki Vekil de TÜGVA yönetimine güvendiklerini dile getirerek, öğrencilere tavsiyelerde bulundular.

Program sonunda Vekillere TÜGVA Balıkesir’e ait Asr Suresinin yazılı olduğu tabloları takdim edilerek, TÜGVA rozetleri takıldı.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
BAŞKAN KAMİL SAKA, MUHTARLARI UNUTMADI..

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 06 Mart 2016 tarihinde yapılan ara seçime göreve gelen Eroğlan, Altınkum, İkizçay, Sarıkız, Güre Cumhuriyet,...

Ezberbozan Mecmuası Sayı 56

Ezberbozan Mecmuası Sayı 56

EDREMİT’TE YENİ YIL KARNE HEDİYESİ İLE BAŞLIYOR

Necdet Uysal Çıkıp İstifa Ediyorum Derse..!

Atanarak göreve getirilmiş Onur Bedir’in halkın teveccühünü kazanarak seçilmiş belediye başkanı Necdet Uysal’a yönelik söylemleri, Bedir’in siyasi hayatına son noktayı...

HAKİKATEN NE İSTEDİĞİNİN BİLİNCİNDEMİSİN?

İnşaat baronlarının bir yerlere getirdiği siyaset tacirlerinin algı operasyonlarına sakın kanmayın.

Kapat