13,5 Trilyonluk Takas Kamusal Zarar Değil Mi..?

09.08.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Geçtiğimiz ay içinde dönemin Edremit Belediye Başkanı olarak görev yapan Yunus Bozbey’in meclisteki  sekiz meclis üyesinin kararı ile gülen cemaatine üniversite yapılmak üzere arsa takasını gerçekleştirdiğini sizlere aktarmıştık.

 

FETÖ elebaşısının cemaatine yapılması için tahsis edilen arsanın değeri ile cemaatten karşılık olan 4 küçük arsanın değeri arasında 13,5 trilyon fark oluştuğunu, bunun da belediyeyi çok ciddi kamusal zarara uğrattığını belirtmiştik. Üstelik devletin FETÖ PDY terör örgütü ile verdiği mücadeleyle de bağdaşmadığına dikkat çekmiştik.

haber

Edremit’te tanınan bir işadamının bahçesinde belediyeye ait bir çim biçme makinesinin bir deneme için yaklaşık 1 saat kadar çalışması ve 1 saatte yaktığı benzin için ortalığı ayağa kaldıran gazeteci Doğan Doğan’ın yakılan benzini kamusal zarar olarak haber yapmasına rağmen, ortada 13,5 trilyonluk kamusal zarara neden olan bir konu hakkında tek satır bile yazmaması, kamuoyunca manidar değerlendirmelere neden olmuştu.

 

Üstelik dergisinin son sayısında FETÖ’nün Avcılar altındaki arsasındaki binaların neden yıkımının gerçekleştirilmediği konusunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı fetö elebaşısından emir alan başkan olarak kapak yapması, bu bölge hakkındaki bazı gerçeklerin yeniden hatırlanmasına neden oldu.

 

FETÖ PDY’nin kampı olarak bilinen Avcılar altındaki kampa dönemin belediye başkanı Yunus Bozbey acaba kaç defa ziyarete gitmişti..? Belediye araçları ile kamp bölgesinde ne gibi çalışmalar gerçekleştirilmişti..? Madem ki fetöcülerin kampı olduğu biliniyordu Bozbey o kampı kendi döneminde yıkmak yerine fetöcülere üniversite kurulması için belediyeyi 13,5 trilyonluk zarara uğratacak arsa takasını gerçekleştirmişti?

 

Gazeteci Doğan Doğan’ın bu konuda haber yapmasını bekliyorum diyeceğim lakin o günlerde dergisinde yayınladığı YUNUSUM şiiri ve ED-BEL’e kestiği faturalarla hafızalarda yer alan gazetecimizden bunları kamuoyu gündemine getirmesini beklemek, muhtemelen fazlaca iyimserlik olacaktır.

 

Ben yine de şansımı zorlayıp kendilerine çağrıda bulunacağım. Bozbey döneminde oluşan 13,5 trilyonluk takas zararı konusunda kamuoyunu bilgilendirecek haberi bekliyor halkımız. Tıpkı 1 aydır açıklayacağım deyip de açıklamadığın Edip beyin oğlunun basın faturaları olayına dönmesin bu konuda. Açıklayacağım diyorsa gazeteci mesleği ve halkına karşı olan sorumluluk duygusuyla verdiği sözü tutar değil mi..? Açıklayacağım deyip de açıklamıyorsa madalyonun arkasında ne vardır onun takdirini de halkımıza bırakırım.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Başkan Kafaoğlu’dan Şehit Ailesine Taziye Ziyareti

Batman'da PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan EYP’nin infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Bigadiç'li hemşerimiz Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer’in ailesini ziyaret...

İvrindi Millet Parkı Temeli Atıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından İvrindi’ye yapılması planlanan ve toplamda 55 dönüm araziye oturan Millet Parkı’nın temeli düzenlenen görkemli törenle atıldı.

UYUM VE TECRÜBENİN KAZANANI BALIKESİR

Yücel Yılmaz, Cumartesi günü Bandırma’da, Pazar günü ise Savaştepe, Bigadiç, İvrindi, Sındırgı ilçelerinde teknik incelemelerde bulundu.

KUMARHANEYE ÇEVRİLMİŞ EVE BASKIN

Balıkesir'de polis, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri ihlal ederek kumar oynanan bir eve baskın düzenledi.

Ayvalık Belediyesinden Muharrem Ayı Nedeniyle, Geleneksel Aşure İkramı

Ayvalık Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle saat 12:30’da Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda aşure hayrı düzenlendi.

Kapat