AYAŞOĞLU’NUN BİTMEK BİLMEYEN TUTARSIZLIĞI

11.09.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Zaman zaman sivri diliyle tırmalamalarını okumayı severdim. Boşa doluya tırmık atardı ama tutarsız yazısı yok gibiydi.

Son dönemde ise tutarlı bir yazısını göremez olduk. Düşünün kaleme alıp yazdığı ve paylaştığı bir yazı içinde, daha paragrafın bitimiyle başlayan ilk cümlede az önceki ifadesini kendi diliyle çürütmekte.

[stextbox id=’alert’ color=’ffe600′ bgcolor=’ff0000′]Velhasıl nereden bakarsan bak, baştan sona tutarsızlık hakim son yazısında.[/stextbox]

İlk tanımlamada kendisine sıktırmıştır deyip ikinci tanımlamada olmayan 2 trilyonluk faturanın parasını paylaşamamıştır demek, zeka sahibi insanların işi değil.

Maksat algı yönetimi olunca ve de hedef şaşırtma gayret ve paniği ile alelacele kaleme alınmış bir yazı ortaya çıkınca, tutarsızlığın hakim olması kaçınılmaz oluyor.

İlk aklıma gelen “Acaba bir arkadaşından rica edip, kendi ayağına sıktırmış olabilir mi?” sorusu oldu” derken aklınca soru sormaya çalışmış ama akabinde kurduğu bir sonraki cümlede Hrant Dink cinayeti ile ilintileme çabası ve akabinde ortaya koyduğu hüküm var. Kesin sonuca varış var ve o sonuçta kendisine sıktırmış Levent Uysal mesajı verilmiş.

Mesnetsiz, bilgisiz, belgesiz, soru kılıklı hüküm metninin pekişmesi için de var olmayan 2 trilyonluk fatura parası ile dantel örmüş ama iki satır sonrası ise o parayı sana yedirirler mi diyerek kendi tezini kendi kalemiyle çürütüvermiş.

Velhasıl Balıkesir böylesi tutarsız kalemleri ve tutarsızlıkları hak etmemekte.

Var olduğunu söylediği 2 hatta 6-7 trilyon nerede? Fatura kopyalarını koy desek ortada fatura yok. Koyamaz. Maksat hedef şaşırtmak olunca da düşülen panikle hiç bir zaman var olmamış 2 veya 6-7 trilyonluk faturalar ve çalıdan dolanmalar ile dar alanda kalınan sıkışıklıktan sıyrılmak için böylesi tutarsız, panik halinde yazıldığı besbelli bir yazı paylaşılıyor.

Böylesi tutarsızlık atmosferinde, birbiriyle çelişen ifadeler içeren ifadelerle dolu bir yazıyı kaleme alıp paylaşan insana;

Bahsettiği 2 trilyonluk hatta 6-7 trilyonluk faturaları var ise yayınla derler.

Madem ki önce kendisine sıktırdığını ifade ediyor, sıkanın kim olduğunu da biliyor demektir ki; bu durumda sıkanın ismini derhal emniyet güçlerine bildirmesi gereklidir. Aksi takdirde suçluyu korumaktan dolayı Cumhuriyet Savcılarımız işlem başlatmak zorunda kalacaktır.

llk cümleler tersine, paylaşım sorunuysa eğer, olmayan trilyonları paylaşamayanlar kim? Sıkanlar kim? Bunların kim olduğunu suç ve suçluyu koruyarak suça ortak olmaması için açıklamalı ki, kaleminin ne kadar doğru, şahsının ne kadar dürüst gazeteci olduğunu cümle alem görsün.  

Aksi takdirde en sonunda şu soru gelir ardından; hayırdır kardeş, Levent Uysal’a sıkan isim veya isimlerin var ise azmettiricilerin ve de bağlantılarının ortaya çıkmaması için hedef mi şaşırtıp, devletin savcılarını ve emniyet güçlerini mi yanıltmaya çalışıyor?

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Büyük ve Güçlü Edremitspor’u Oluşturacağız

Başkan Kamil Saka’dan Edremitspor Açıklaması; “Büyük ve Güçlü Edremitspor’u Oluşturacağız”

Yangından Mal mı Kaçırıyorsunuz..?

Av.Tuncay Kılıç döneminde 2.250.000 TL’ye yaptırıldığı halde “KAMUSAL ZARAR VAR” diyerek başkan Saka’nın teslim almadığı Ülkü Tepe Amfi Tiyatroyu 8.258.552...

UĞUR MUMCU BULVARI YENİ AYDINLATMA DİREKLERİ İLE IŞIL IŞIL

Burhaniye’de kamusal alanlarda yürütülen aydınlatma çalışmaları parklar, pazaryerleri, cadde ve sokaklarda uzun ömürlü led aydınlatma armatürleri ve ışıklar ile görsel...

HAVRAN’DA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

Tüm yurtta kutlanan Nevruz Bayramı Havran İlçesin'dede coşkuyla kutlandı.Anadolu Lisesindeki etkinliklere İlçe Kaymakamı Ahmet Türköz,Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı,Havran...

TAYLIELİ MAHALLESİ İÇİN ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Burhaniye’nin Taylıeli Mahallesine yapılan 5 bin kişilik amfi tiyatro çalışmaları devam ederken bir yandan da çevre düzenlemeleri ve yol yapımları...

Kapat