Karesi Halk Sağlığı Günleri’ne yoğun ilgi

06.09.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Halk Sağlığı Haftası kutlamaları kapsamında Karesi Kent Konseyi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Karesi Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Karesi Halk Sağlığı Günleri programı Sağlık Taraması ve Farkındalık Etkinlikleriyle devam etti. Etkinlikte binlerce Balıkesirli sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirildi.

Karesi Kent Konseyi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Karesi Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Karesi Halk Sağlığı Günleri etkinlikleri devam ediyor. “Kadınlarda Kanserden Korunma ve Erken Teşhisin Önemi” temalı eğitim ve kanser taraması ile başlayan program Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meydanı’nda iki gün süren Sağlık Taraması ve Farkındalık Etkinlikleri ile devam etti. Etkinliklerde vatandaşlara ücretsiz olarak şeker, tansiyon, vücut kitle endeksi, kemik ölçümleri ve obezite taraması gerçekleştirildi. Etkinliğe İl Sağlık Müdürlüğü, 25 uzman sağlık çalışanıyla destek verdi.

Yine kurulan stantlarda vatandaşlara sağlıklı beslenme ve obezite, kanserden korunma ve erken teşhis yöntemleri, anne-çocuk ve ergen sağlığı, bağımlılıkla mücadele, ağız ve diş sağlığı, spor ve sağlıklı yaşam, bulaşıcı olmayan hastalıklar, organ bağışı ve engelliler konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. Ücretsiz sağlık taramaları ve bilgilendirmelerden yaklaşık 2 bin kişi faydalandı.

BAŞKAN ORKAN STANTLARI GEZDİ

2 Gün süren etkinliklere Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da katıldı. Stantta görevli sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Orkan, etkinliklere katılan vatandaşlarla da sohbet etti. Başkan Orkan’a ziyaretinde Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, MHP Karesi İlçe Başkanı Ceyhun Demirkıran, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar eşlik etti.

BİSİKLET TURU VE YÜRÜYÜŞ YAPILACAK

Karesi Halk Sağlığı Günleri, 15 Eylül Pazar günü saat 09.00’da Karesi Park’tan başlayarak Değirmenboğazı’nda sona erecek olan bisiklet turu, Değirmen Boğazı ve mesire alanı arasında yapılacak. Bisiklet turu ve saat 10.00’da başlayacak yürüyüş sonunda saat 11.00’da verilecek kahvaltı ile etkinlikler sona erecek.

 

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
KARESİ’DE KORONA VİRÜS SEFERBERLİĞİ

Karesi Belediyesi, Dünya’yı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgını riskine karşı önlemlerini ilgili birimlerinin hassas çalışmalarıyla sürdürüyor.

BAŞKAN ERSOY GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

HAVRAN BELEDİYE BAŞKANI ERSOY GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ.

EDİP UĞUR EDREMİT’İN KAYBETMESİ İÇİN Mİ ÖRKÇÜ’YE DESTEK OLUYOR..?

Metin Örkçü’nün görevine devam etmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un siyasi nüfuzunu kullandığı öne sürüldü.

AYAŞOĞLU’NUN BİTMEK BİLMEYEN TUTARSIZLIĞI

İlk tanımlamada kendisine sıktırmıştır deyip ikinci tanımlamada olmayan 2 trilyonluk faturanın parasını paylaşamamıştır demek, zeka sahibi insanların işi değil.

BAHADINLI MAHALLEMİZE VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRİYORUZ

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Bahadınlı Kırsal Mahallesinde yapımı devam eden düğün salonu inşaatını yerinde kontrol etti. Burhaniye’nin tüm mahallelerinde...

Kapat