BİZİM SELMAN’IN ALET OLACAĞI PROVOKASYONUN DEŞİFRESİ

28.08.2019

1416 Kişi Okumuş

0 Yorum

BİZİM SELMAN’IN ALET OLACAĞI PROVOKASYONUN DEŞİFRESİ

CHP’den Edremit Belediye Başkanlığına adaylığına en başından karşı olan insanım. Bu tavrımın sizlere buradan anlatamayacağım sebepleri fazlasıyla mevcut. Vakti gelince tüm sebeplerini sizler de öğreneceksiniz zaten.

 

Gelelim başlıktan verdiğimiz hadiseye yani alet olacağını söylediğim provokasyonun deşifresine.

 

Geçtiğimiz hafta içinde bizim Selman; cumhuriyetçi, devrimci, sosyalist kanadın kesinlikle karşı olduğu İsmailağa cemaati mensubu, kamuoyunda Cübbeli Ahmet diye bilinen ismin Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde düzenlediği paneli hepiniz bilmektesiniz. CHP tabanında yüksek sesle buna itiraz edilirken, siyaset arenasındaki kemik sıyırıcıların organize halde sürü zihniyetiyle kuzuların sessizliğini oynaması dikkatlerden kaçmadı. Oysa ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlı olduklarından emin olan CHP’liler bu konuda şahsıma defalarca bu konuda yaşadıkları sıkıntıyı ilettiler. Hatta bunlar arasında bizim Selman’a yakın duran isimler de mevcuttu. Hepsine söylediğim ise bekleyin biraz demek oldu.

Neden bekleyin dedim sizce..? Çünkü bizim Selman aslında siyaset arenasında başarılı siyasetçi olduğu için bugüne gelmedi. Siyasette uyguladığı şark kurnazlığı ve güç odaklarıyla yakın temas anlayışı, bugüne kadar çoktan silinmesi gereken siyaset arenasından bizim Selman’ı sildirtmedi.

Cübbeli’ye neden izin verdi..? Çünkü yarınlarda kendisini belediye başkanlığına oturtan Altınoluk grubunun HDP toplantılarının bazılarını Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde yapma girişimleri olacak. Ve o gün geldiğinde bizim Selman “ben belediye başkanı olarak yakamda rozet taşımıyor, herkese eşit mesafede duruyorum. HDP illegal olmamakla beraber mecliste temsil edilen partidir, dolayısı ile her türlü toplantı düzenleme hakkı vardır” diyebilmek için bu izni verdi. Yani bir yerde yarınlarda Edremitliyi provoke etmek için düzenlenecek HDP toplantılarına şimdiden Edremit’te vize verdi.

Hafızaları tazeleyelim..!

HDP’nin Edremit ve Altınoluk binaları hatırlayacağınız üzere saldırılara uğramıştı. Halk terör olayları sonrasında HDP’lilerin sorumsuz söylemleri yüzünden provoke olmuş, HDP binaları taşlanmış, levhaları sökülüp atılmıştı. HDP’nin Edremit Şükrü Tunar’da yapacağı toplantı Edremit’te nasıl sonuçlara gebe olabilir, varın siz düşünün. Bunun yanında CHP genel merkezinin HDP ile kardeş politikalar sergileyen tavrını da düşündüğünüzde, yaptığım uyarının hiç de zeminsiz olmadığını anlayacaksınız.

HDP Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayının Altınoluk’ta Alevi cemaatinin temsilcileriyle yaptığı toplantıda söylenen sözleri de dikkate aldığımızda, bilhassa Altınoluk, Narlı altı, Yolören ve Kadıköy ile Zeytinli sahil bölgelerinde yaşayan kürt kökenli Alevi vatandaşların HDP toplantılarına nasıl iştirak edeceğini, toplantıya tepki gösterildiğinde yaşanabilecek kargaşayı ve kaosu sanırım düşünmek bile istemezsiniz. Oysa PKK’nın siyasal temsilciliğini yapan HDP’ye teslim olmuş CHP ve işbirlikçisi ülkücü taklidi yapan okyanus ötesinin türkücüleri İP’liler, Erdoğan zayıflasın diye ülkeyi iç savaşa bile götürmekte sakınca görmüyorlar. Hatta zaman zaman yaptıkları açıklamalarda bu konuda güya uyarıda bulunuyorlar gibi görünüp aslında amaçlarını deşifre ediyorlar. Bütün denklemleri yan yana getirdiğiniz anda “oylar kürdistana denildiğinde, haa oylar bize” demekte beyis görmeyen bizim Selman’ın siyasi hırsları Edremit’te yaşanacak kaosun zeminini bile hazırlamaktadır.

Testi kırıldıktan sonra diz dövmeye gerek yok..!

Bugün gelinen noktanın taşıdığı hassasiyetler ortada. Kazdağlarında sözde çevreci kesilen CHP’lilerin işbirlikçileri hdpliler ile yan yana gelmeleri, buna rağmen orman yakanların pkk terör örgütü olması ve hdpnin pkk hamisi olduğu gerçeği, söylemsel bütünlüklerinin okyanus ötesi senaryolarla üretilmiş olması ve daha nicesi, inanın hiç biri tesadüf değil. Yarınlarda testi kırıldıktan sonra diz dövmenin kimseye kazandıracağı bir şey bulunmamakta. Herkesin çok dikkat etmesi gerekmekte. Edremit’te yaşanacak kaos projeksiyonunun ülkeyi yeni gezi maceralarına sürükleme zemini oluşturacağını aklınızdan sakın çıkarmayın. Başka Türkiye yok.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz