HAKİKATEN NE İSTEDİĞİNİN BİLİNCİNDEMİSİN?

10.08.2019

1380 Kişi Okumuş

0 Yorum

HAKİKATEN NE İSTEDİĞİNİN BİLİNCİNDEMİSİN?

Fiyakalı güzel araban olsun istersin.

Elindeki telefonun son model akıllı telefonlardan olmasını hatta kamerasının müthiş olmasını istersin.

Evinde plazma televizyonundan maç izlemek istersin.

Mobilyalarının kaliteli olmasını istersin.

İstersin de istersin.

Hastanelerde son teknoloji sağlık cihazları olsun istersin.

Velhasıl bıkmazsın istemekten.

Evin olsun istersin. Elektrik tesisatı kaliteli, denize nazır balkon manzarası hatta yetmez bir de dağ manzarası olsun istersin.

Maden çıkartılmazsa arabayı neyden yapacaksın? Otomotiv sanayi henüz araç motorunu metal teknolojisi olmadan üretme yeteneğine sahip olamadı ki…

İki tıkla facebookta kim ne paylaşmış diye elinden düşürmediğin akıllı telefonlar maden teknolojisi olmadan üretilemedi ki…

Maden teknolojisi olmadan elektrik ve elektronik sanayisinin neyi üretebileceğini düşünüyorsun?

Gelelim ağaç hassasiyetine. Ahşap keresteden,, kereste ağaçtan, ağaç ormanlardan elde edilmiyor mu? Oturma gruplarından tutun evinizde kullandığınız her mobilya ağaçtan yapılır.

Ağaç dışında neyden üretilebilir ki…

Hastanelerimizdeki tüm cihazlar, yatak ekipmanları, daha nicesi madencilik ve ağaç olmadan üretilemez ki…

Taş ocağından çıkartılacak taşlar olmadan, doğadan kum alınmadan hangi evin temeli atılabilir ki… Bakır madeninden elde edilen kablolarla elektrik tesisatı yapmadan, evi telepatik yöntemlerle mi aydınlatacaksın… Attığın temelde kullandığın demir yerine ne kullanabilirdin ki…

Hakikaten zeka kıtlığı sorunu yaşanmıyor, algı yolları rahatsızlığı yok ise insanda, karşıymış gibi durduğu sözde çevreci söylemleri hangi mantıkla sarf ettiğini anlamak mümkün değil çevreci kisvesine bürünenler ve bu sözde çevrecilerin gazına gelenlerin.

Gerçekten tartışacaksak eğer bir şeyleri, yabancı firmaların yerli firmalar ile yaptıkları madencilik faaliyetleriyle çıkartılan maden cevherinin ülkemiz sermayesine neden daha yüksek oranda kazanımı gerçekleştirilmiyor bunu tartışalım.

Sürdürülebilir madencilik faaliyetleri kapsamında, maden sahasının rehabilite edilmesini ve yeniden ağaçlandırılmasının garantiye alınmasını tartışalım.

İnşaat baronlarının bir yerlere getirdiği siyaset tacirlerinin algı operasyonlarına sakın kanmayın. Sizleri örgütlediğini zannedenler daha kendilerini kimlerin kullandığını bile anlayacak zekaya sahip değiller. Çıkartılan madenler olmasa, arabalara binemezler, sağı solu arayacak telefonları bile olamazdı. İstedikleri tek şey var; üreten kazanan Türkiye’nin önünü kesmek.

Çevre faaliyetlerinde çevreci dalkavuğu kesilen sözde siyasilerin finansörü inşaat baronlarının yaptıkları inşaatlar için kesilen ağaçların ve alanların bir daha doğaya geri kazandırılması asla mümkün olamaz. Çünkü betonlaştırılarak katledilir. Engel olmaya çalıştıkları maden sahaları ise doğru rehabilite ve yeniden doğaya kazandırılma çalışmaları ile eski haline daha gürbüz haliyle kazandırılır.

Savunacaksanız doğayı, doğayı betonlaştırarak katledenlerle değil ülkesini güçlendirmek için çabalayan insanlarla saf tutmayı bilin. O zaman zeka sorunu olmayan insanlar arasında yer alabilirsiniz.

Şimdi gerçek soru sorayım; hakikaten ne istediğinin bilincindemisin?

Dünyada işletilen maden sahalarından görüntülerle yüzleşmeye cesaretin var mı?

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz