3 AY DOLMADAN TALAN BAŞLADI

03.07.2019

1447 Kişi Okumuş

0 Yorum

3 AY DOLMADAN TALAN BAŞLADI

EDREMİTLİLERİN MALLARINI PARSEL PARSEL TALAN EDECEKLER

3 AY DOLMADAN 80 DÖNÜM ARAZİYİ SATACAKLAR

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, seçim sürecinde yaptığımız uyarıları dün gerçekleşen meclis toplantısında doğrularcasına, daha görevinin başında 3 ncü ayı dolmadan talana başladı.

EDREMİTLİLERİN MALLARI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK
UYARIYORUZ

Edremit Belediyesinin envanterinde bulunan bir çok taşınmaz birilerine peşkeş çekilmek için satışa çıkartılırken, tarla ve zeytinlik vasfındaki yerlerin mevcut nitelikleri üzerinden rayiç bedellerinin düşük olacağı, satış sonrasında imar kapsamına çekilerek niteliklerinin arsa veya konut dışı kentsel çalışma alanına çevrilerek değerlerinin en az 10 katına kavuşacağı bu tip hadiselere vakıf herkesçe bilinirken, Edremit Belediye Meclisinde satışa çıkartılma kararı alınan taşınmazların satışı, birilerine rant sağlamak üzere gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Ezberbozan Medya olarak Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı ve de meclis üyelerini uyarıyoruz. Bu satışlar Edremitliye ihanettir. Bu ihanete katılacak her kim olacaksa tarih o isimleri yazacaktır. Çok değil daha bir dönem öncesinde yaşanan satışlar sebebiyle Edremit Belediyesinin yaşadığı operasyonun izleri hala silinmemiştir.

CUMHURİYET SAVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Edremit Belediyesinin satışa çıkarmak için meclisten almış olduğu kararın yaratacağı kamusal zarar pahasına, seçim sürecinde verildiği herkesçe bilinen malum sözlerin yerine getirilmesi maksadıyla yaşanacak satışlar Edremit Belediyesinde kamusal zarar yaratırken bazı odakların da haksız menfaat teminini sağlayacaktır. Bugün tarla zeytinlik vasfı taşıyan, rayiç değerlerin biraz üstünde dahi olsa bu taşımazların satıldıktan sonra belediyenin imar uygulamalarına dahil edileceği, bu tip vakaları bilen herkesin geçmiş tecrübelerinden de bilineceği üzere bazı odaklara rant sağlayacağı öngörülmektedir. Bu nedenledir ki Edremit Cumhuriyet Başsavcılık Makamı ve değerli Cumhuriyet Savcılarımızı Edremit Belediyesinin kamusal zarara uğratılmamasına engel olunması için göreve davet ediyoruz.

EZBERBOZAN MEDYA OLARAK DEFALARCA UYARDIK

Seçim sürecinde Selman Hasan Arslan’ın inşaat baronlarının siyasal temsilcisi olarak CHP’den aday gösterildiğini, maksatlarının Edremit’in ve Edremitlilerin mallarınını peşkeş çekmek olduğunu defalarca dile getirmiştik. Seçilmesinin üzerinden daha 3 ay geçmeden dün mecliste alınan satış kararı sözlerimizin ne kadar doğru olduğunu ortaya koymuştur.

KEYFİ İŞTEN ÇIKARMALAR İÇİN TAZMİNAT ÖDEYECEĞİNE SATMADAN PROJE GERÇEKLEŞTİR

Selman Hasan Arslan’ın son günlerde belediye çalışanlarından bir çok ismi kanuna aykırı şekilde, hukukla bağdaşmayan şekilde keyfi kararlarla işten çıkarmaya çalıştığını, bazı işten çıkarılan çalışanların hukuk dışı uygulamalar yüzünden mağduriyetler yaşadığını belirtmiştik. Haklarında tek bir tutanak bile tutulmadan kapı önüne konan çalışanlara milyarlarca tazminat ödemeyi göze alan Edremit Belediyesi, belediye başkanı Arslan’ın keyfi uygulamaları yüzünden de ciddi kamusal zarara uğratılmaktadır. Arslan’ın keyfi uygulamaları yüzünden işten çıkarılan çalışanlara ödenecek tazminatlar belediye bütçesine ciddi ekonomik yük getireceği ortadayken, Arslan’ın meclise projeler için kaynak yaratma adına taşınmazları bir bir satmaya başlaması, kendisinin çelişkisidir. Başkan Arslan’ı kamusal menfaatlerin korunması noktasında son kez uyarıyor, Edremit’e kötülük etmesine asla müsaade etmeyeceğimizin de kamuoyunca bilinmesini istiyoruz.

BU SÜREÇ MAHKEME SALONLARINDA KELEPÇELİ SİYASİLERİN POZLARI İLE BİTER

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın yüksek siyasi egolarını tatmin etme uğruna, Edremit Belediyesini ısrarla kamusal zarara uğratma girişimleri, hakkında 3 HAGB kararı bulunan Arslan’ın ve de bu süreçte kamusal menfaatleri koruması gerekip de korumayan, satışlara oy veren meclis üyelerinin, adliye koridorlarında elleri kelepçeli pozlarının bol bol manşetlere taşınacağı sürecin kaçınılmaz olacağını şimdiden göstermektedir. Bu nedenledir ki, yarınlarda Cumhuriyet Savcıları ve Hakimler karşısında biz parti grup kararı aldık ve uyguladık, proje yapacaktık benzeri sözlerle kendilerini savunmaya çalışmaları da kendilerini kurtarmayacağını belirtmekte fayda görüyoruz.

SATIŞA ÇIKARTILACAK TAŞINMAZLARIN TAM LİSTESİ

Yolören mah.  1732 parsel   21.209,06 M2 taşınmaz tarla zeytinlik

Yolören mah.  147 ada 1 parsel  3.200,75 M2 taşınmaz konut dışı kentsel çalışma alanı emsal 0,50

Yolören mah. 147 ada 2 parsel  3.200,46 M2 taşınmaz konut dışı kentsel çalışma alanı emsal 0,50

Yolören mah. 148 ada 1 parsel  8.569,05 M2 taşınmaz konut dışı kentsel çalışma alanı emsal 1,50 yükseklik serbest

Yolören mah. 148 ada 2 parsel  3.729,33 M2 taşınmaz konut dışı kentsel çalışma alanı emsal 1,50 yükseklik serbest

Zeytinli mah 1642 ada 18 parsel 20.406,41 M2 taşınmaz zeytinlik

Zeytinli mah 1643 ada 1  parsel 19.654,06 M2 taşınmaz zeytinlik

Satışa çıkartılan taşınmazlar toplam 79.969,12 M2 olup, satış kararı meclis tarafından alınırken, yangından mal kaçırırcasına yaklaşım gösterilerek, değer tespitleri ile ilgili meclis toplantısında tek bir bilgi bile verilmeden karar alınması, taşıdığımız endişelerdeki haklılığımızı kanıtlamaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz