YÜCEL YILMAZ BU SORULARA CEVAP VERMELİ..!

29.06.2019

1286 Kişi Okumuş

0 Yorum

YÜCEL YILMAZ BU SORULARA CEVAP VERMELİ..!

Dün itibariyle (28.06.2019) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Karesi Belediye Başkanı olarak kullandığı kredileri ve Karesi Belediyesini devrederken bıraktığı borçları detay detay sizlerle paylaştık.

Kullanılan kredilerde dikkat çeken bir noktayı da bugün işlemeyi uygun gördük. Yücel Yılmaz’ın Karesi Belediye Başkanı sıfatıyla görev yaptığı süre içinde okul bahçeleri düzenlemeleri için kullanmış olduğu krediler ile ilgili ciddi şüpheler oluştuğu görüldü.

17.09.2015 tarihinde İLBANK’tan kullanılan 7 yıl vadeli olarak çekilen 1.048.230.00 TL’lik kredinin geri ödemesi 1.516.675.21 TL iken 01.12.2016 tarihinde yine İLBANK’tan kullanılan 7 yıl vadeli kredinin geri ödemesi 6.049.991.05 TL olup kullanılan her 2 kredi toplamı 5.099.783,21 TL’dir. Kullanılan 2 kredinin kullanım amacı yayınladığımız belgelerden de anlaşılacağı üzere okul park ve bahçelerinin düzenlemesi maksadıyla kullanılmak üzere çekildiği öğrenildi.

SIKI DURUN BU KONU ARAŞTIRMAYA DEĞER Mİ..?

Yücel Yılmaz’ın YDS Akademi sahibi herkesçe bilinmektedir. YDS Akademinin okulara eğitim setleri sattığı da Balıkesir başta olmak üzere İstanbul’da bile bilinen konudur. Haber merkezimize gelen ihbarlar sonrasında kamu menfaatlerinin korunması esasıyla şu soruyu Yücel Yılmaz’a sormak görevimiz; “Yücel Yılmaz’ın sahibi olduğu YDS Akademinin eğitim seti sattığı okullar arasında, Karesi belediyesinin okul bahçe ve park düzenlemeleri için kredi çekilip çekilmediğinin araştırılması gerektiğine inanıyoruz. Haber merkezimize ulaşan ihbarların doğru olup olmadığının araştırılması neticesinde, YDS Akademinin eğitim seti sattığı okullar arasında park ve bahçe düzenlemesi yapılan okulların çıkması durumu ciddi sorun yaratacaktır. Bu durumda Yücel Yılmaz hakkında gerekli yasal inceleme başlatılır mı bilinmez ancak böyle bir durumun yaşandığının ortaya çıkması bile Balıkesir Halkının vicdanlarını sarsacaktır.

MEB KENDİ OKULLARININ PARK VE BAHÇELERİNE BAKAMIYOR MU..?

Bilindiği üzere MEB bünyesinde her okulun yıllık bütçesi bulunmaktadır. İl MEB Müdürlüğünün de okulların çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için tahsis edilen bütçeleri bulunmaktadır. Karesi ilçesindeki okulların park ve bahçelerinin düzenlenmesi konusu okullarda görevli hizmetliler tarafından yapılırken belediyenin bu işler için kredi kullandığının ortaya çıkması kafaları karıştırmaya fazlasıyla yeterken, kullanılan toplam kredinin 5 milyon 99 bin TL olması, okulların bahçelerin arazi olark satın alınmaya kalkışması durumunda bile fazlasıyla yetecek rakam olduğu gerçeğini kimse es geçemez. Çünkü kredi çekilmesine konu mevcut okulların arsa paylarının rayiç bedeller üzerinden değer hesaplaması yapılsa çekilen kredi miktarının yarısı ile bile tüm okulların bahçelerinin satın alınması mümkün iken altı üstü dikilen 3-5 ağaç dikimi ve bakım işlemleri için belediye hangi masrafı yapmış olabilir ki? Bu soruların cevaplarının verilip verilemeyeceğini bilemiyoruz. Bu noktada sorduğumuz soruların takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

YÜCEL YILMAZ’IN REİS LE RESMİYLE ALGICI OLMAYA KALKANLAR UNUTMASIN

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın Yücel Yılmaz ile yan yana olan resmini sosyal ağlarda paylaşarak algı yaratmaya çalışanlara, Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile olan resminin de olduğunu hatırlatırken, İstanbul seçimlerinde oy kullandıktan sonra kameralara açıklama yapan Gül’ün CHP sloganı ile verdiği mesajı kimse dikkatinden kaçırmasın. Siyasi konjonktürün yarınlarda Yücel Yılmaz’ı da Abdullah Gül ile huzur ararken yan yana getirebileceğini kimse göz ardı etmesin. Netice itibariyle Yücel Yılmaz’ın belediyecilik ve siyasette ustasının Ak Parti’nin kaymağını yiyip koltuktan indirilmeye kalktığı anda Ak Parti’den gözyaşları içinde ayrılan ve Ak Parti’ye demediğini bırakmayan, 17/25 Aralık sürecinde FETÖ elebaşısına duyduğu sevgi ve saygıyı ifade etmekte sakınca görmeyen Edip Uğur olduğunu kimse aklından çıkarmasın.

Yücel Yılmaz’ı Balıkesir halkına karşı taşıdığı sorumluluk bilinciyle Avlu projelerinin verildiği firma ve sahiplerini bir an önce kamuoyuna açıklaması gerektiğini belirtiyor, görevinin Balıkesir Halkının menfaatlerini korumak olduğunu, Edip Uğur’un bekasını korumak olmadığını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz