AV. TUNCAY KILIÇ: “BİZİM SORUNUMUZ TERÖR SORUNU”

12.03.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

“BELEDİYE BAŞKANI TARAFSIZ OLMALI. MAKAMLAR, MEVKİLER ALLAH’INDIR. İNSANLARI SEVMEYEN SİYASET YAPMASIN”

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, yoğun seçim çalışma programı kapsamında bir günde 7 mahalleyi ziyaret edip, Çamlıbel’de yaptığı konuşmasıyla dikkatleri üzerine topladı. Kılıç, “Bizim sorunumuz terör sorunu. Kürt sorunu falan yok” dedi.

Adaylığı açıklandığı ilk günden bu güne, dur durak bilmeden gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için kilometrelerce yol kat eden Edremit’in iki dönem Belediye Başkanlığı görevlerini yapan Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, halkın yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılanıyor. Gittiği her mahallede çevresi insanlarla kaplanan Kılıç, Edremit’i dev projelerle yeniden şahlandıracaklarını anlatıp, Cumhur İttifakının gücünden bahsediyor.

Aynı gün içinde Cennetayağı, Zeytinli, Güre, Altınoluk, Narlı, Tahtakuşlar ve Çamlıbel mahallelerine giderek vatandaşlarla buluşan Kılıç’a olan ilgi son günlerde çığ gibi bir artış gösterdi. Gün içinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen ve AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı’nın eski başkanlarından Metin Örkçü’nün kızı Derya Örkçü’nün (28) cenaze törenine milletvekilleri ile katılan Av. Tuncay Kılıç, akşam saatlerine kadar ara vermeden ziyaretlerini sürdürdü.

Akşam saatlerinde Edremit ilçe merkezinde oluşturulan araç konvoyu eşliğinde kırsal Tahtakuşlar Mahallesi’ne giden Kılıç’a, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı ve Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin de eşlik etti. Tahtakuşlar’da kahvehaneleri ziyaret eden Kılıç, etrafını saran mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi nedeniyle bir kahvehanede mola verdi. Mahalle sakinlerine konuşan Kılıç, “Biz Edremit’in bütün mahallerindeki sorunları, istek ve önerileri topladık. Bilmediklerimizi de şimdi öğrenmek isteriz. Kırsal mahallelerimiz çok ihmal edilmiş. Cumhur İttifakının gücünü artık hissettireceğiz. Elimizin değmediği yer kalmayacak. Kazdağları’nda yapacağımız Jeopark projesi ve daha bir çok projemiz ile kırsal mahallelerimiz tamamen turistlik yerleşim yerlerine dönüşecek. Herkes kazanacak ve şimdi olduğu gibi yüzler gülecek, gönüller birleşecek” dedi.

Daha sonra kırsal Çamlıbel Mahallesi’ne giden ve coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Kılıç, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle kahvehaneye girmekte zorluk yaşadı. Cumhur İttifakının Edremit Belediye Meclis Üyesi Adayları, mahalle halkına tek tek tanıtıldı ve mahalle sakinleri her birini alkışladı. Mahalle halkına etkili bir konuşma yapan Tuncay Kılıç’ın sözleri sık sık alkış ve tezahüratlar ile kesildi. Kılıç, “Bizim aramızda Türk, Kürt sorunu falan yok. Bizim sorunumuz terör sorunu. Bunları kasten gündeme getirmek, milleti bölmektir. Önce mezhepçilik yaptılar. Hacı Bektaşi Veli’yi sevenlerin hepsi CHP’li olmak zorunda mı? Ben de seviyorum. Hacı Bektaşi Veli yaşarken CHP var mıydı? Yoktu. Nereden çıkartıyorsunuz bunları? Neden milleti bölüyorsunuz? Çıkıyor ve ‘Oyum Kürdistana diyor’ birileri. ‘Yahu kardeşim burada öyle bir sorun yok. Sen nereden çıktın, çek git’ demiyor. ‘Tamam, tamam’ diyor. Yok böyle bir şey. O başkanlık koltuğuna oturmak için haysiyetten, şereften taviz vermek yok. Sen şimdiden Edremit’i mezheplere, ırklara ayırırsan, yarın bizim seninle derdimiz olur. Biz o belediyeye giremeyiz o zaman kardeşim. Belediye başkanı tarafsız olmalı. Adil, adaletli olmalı. Haklı olana hakkını vermeli. Evladı, kardeşi bile olsa karşısında, haklıya haklısın, haksıza haksızsın diyebilmeli. Biz babamızdan, ecdadımızdan, atalarımızdan böyle gördük ve böyle biliriz. Makamlar, mevkiler, mal, mülk hepsi Allah’ındır. Kime dilerse ona verir. Hak halkı bir gecede ikna eder. Bir gecede her şey Allah’ın izni ile değişir. Tüm insanları, tüm canlıları seveceksin. İnsanları sevmeyenler siyaset yapmasınlar zaten. Evlatlarımız arasında ayrım yapabiliyor muyuz? Yapamıyoruz. Komşumuz Çanakkale’de, ülkemizin her kesiminden, her ırktan, mezhepten vatansever omuz omuza savaşıp canlarını verdiler. Şehitliklerde hepsi yan yana yatıyor. Kısacası ayrımcılık, bölücülük yapmayın, yaptırmayın, yapmaya çalışanlardan da uzak durun. Hepinizi yürekten seviyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Onlarca araçtan oluşan Cumhur İttifakı konvoyu, Çamlıbel’den hareket ederek Cumhuriyet Meydanı’ndaki Cumhur İttifakı Merkez Seçim Çalışma Bürosu’na gitti. Av. Tuncay Kılıç, büro önünde konvoyu sonlandırdı ve yüzlerce katılımcıya teşekkür etti. 

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
Milli Mücadele’nin 100. Yılında Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir Uluslararası Sempozyumu

Balıkesir'in tarihteki yeri tescillenecek Balıkesir'in Milli Mücadele'deki rolünü bilimsel olarak kayıt altına almayı hedefleyen "Milli Mücadele'nin 100. Yılında Kuvayi Milliye...

TOPUKLU EFELER’İN TOPUK SESLERİ ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDI

Alev Baki ve S.Çiğdem Cengiz’in omuz omuza vererek kurdukları TOPUKLU EFELER DANIŞMANLIK firması, Akçay Çamlıyol Caddesi No: 7/B’de hizmete başladı.

BBKT YENİ YÜZLERİNİ BEKLİYOR

Burhaniye Belediyesi’nin gülen yüzü Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) 20.Sanat yılında da yeni oyuncular için kapılarını açıyor. 20 yıl boyunca...

Ezberbozan Mecmuası Sayı 52

[gallery columns="1" size="large" ids="1700,1701,1702,1703,1704,1705,1706,1707"]

BURHANİYE KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

Burhaniye Belediyesi, 21 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı

Kapat