10 Trilyonluk Vurgunda FETÖ Parmağı Var mı..?

17.10.2016

1159 Kişi Okumuş

3 Yorum

10 Trilyonluk Vurgunda FETÖ Parmağı Var mı..?

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde usulsüz işler olduğu iddialarını kamuoyu gündemine taşımamız üzerine Hükümet olaya el attı ve anında görevlendirmiş olduğu müfettişler, soruşturmaya başladılar. Kooperatifle ilgili öne sürülen iddialar hakkında bilgisi, belgesi olan herkesin ifadesi alınmakta. Öne sürülen yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını araştıran müfettişler soruşturmalarını sürdürürken, haber merkezimize dün gece gelen ihbarda, vurgunun 10 trilyon olduğu ve vurgunda fetöcülerin aktif oldukları öne sürüldü.

KOOPERATİFE FETÖCÜ KANCASI
Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulup, hayvan alımları için devlet destekli kredi ve hibelerin serbest bırakılmasıyla, fetöcülerin çiftliğe kanca attıkları, gerek hayvan alımlarında, gerekse kooperatif çiftliğinin inşaatından, hayvanların yemlerine kadar, bir çok alanda vurgunlar yapıldığı iddia edildi.

sunu2

DARBE DESTEK VEREN İVRİNDİLİ SALİH KURT
15 Temmuz darbe girişimi gecesi, İvrindi Belediye binasının önüne gelip, “belediyeyi boşaltın, biz devralmaya geldik” dediği ve darbeye aktif destek verdiği iddiasıyla FETÖ PDY operasyonlarıyla tutuklanan Salih Kurt’un, kooperatife ait çiftliğin oluşumu ve hayvanların ilk getirilmesi sürecinde devletten tahsis edilen kredi ve hibelere göz dikip, çiftlikteki hayvanlara yem alımlarında çok ciddi vurgunlar yaptığı dün gece gelen ihbarda öne sürüldü. İddialar bununla da kalmadı. 17/25 süreci ile adına o günlerde paralel yapı denen fetöcülerle mücadeleyi kendi imkanlarıyla gerçekleştiren İvrindili işadamı İsmet Sofuoğlu, çiftliğin zarara sokulmaması için girişimlerde bulunmuş, çiftliğe yem alımlarında kolaylıklar sağlayarak mal vermeye başladı. Sofuoğlu’nun paralelcilerin hortumlama mekanizmasını baltaladığını gören fetöcüler, bu defa çiftliği farklı yöntemlerle zarara sokmak için her türlü girişimi gerçekleştirmişler. Çiftlikte usulsüzlükler yaşandığı yönünde BİMER’e yapılan ihbarlar, o günlerde BİMER kanalıyla Balıkesir Valiliğine intikal ettirilse de, FETÖ PDY’den operasyon yiyen Vali Yardımcıları, yapılan müracaatları örtbas edecek muakikler atanmasını sağlayarak, Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde dönen usulsüz işleri görmezden gelinmesi sağlanmış.

KOOPERATİF İÇİN DEVLETTEN 2011’DE 4 BUÇUK TRİLYON YATIRIM
Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatif genel kurulunda konuşan kooperatif başkanı Ali İkizoğlu o dönemde basına verdiği demeçte “Projemiz 2010 devlet yatırımları kapsamına alındı. Sunduğumuz proje ile 80 aileye, 5’er baş damızlık inek olmak üzere, 400 baş, toplu proje için 2011 yılında 4 milyon 500 bin TL ödenek çıkarıldı. Önümüzdeki günlerde inşaata başlıyoruz. Bu para Havran ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

AYDINLIOĞLU 2 BUÇUK TRİLYON DESTEK SÖZÜ VERDİ
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, memleketi Havran’da kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi için 29 Mart 2013 tarihinde basına verdiği demeçte 2 buçuk trilyon destek çıkartılacağını basına açıklıyor.

SADECE SOFUOĞLU’NA 3 TRİLYON BORÇ TAKTILAR
Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin paralelcilerin ele geçirmesini önleyebilmek için taşın altına elini koyan İvrindili işadamı İsmet Sofuoğlu’nun kooperatife verdiği mallardan kaynaklı alacağının 3 trilyonu geçtiği öne sürülürken, Sofuoğlu’nun parasını nasıl kurtaracağı belirsizliğini korumakta. Sofuoğlu’nun paralelcilerin hortumunu kestiği için kasıtlı olarak içeri çekildiği ve sürekli alacaklı durumunda tutularak borçlanma sürecine devam edildiği, Sofuoğlu’nun paralelciler tarafından kooperatifle birlikte batırılmaya çalışıldığı öne sürülen çarpıcı iddia oldu.

BALIKESİR VALİMİZ SN ERSİN YAZICI SORUŞTURMA TAMAMLANANA KADAR ALİ İKİZOĞLU’NA YURTDIŞI YASAĞI GETİRTMELİ
Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali İkizoğlu’nun yaptığımız haberler sonrasında Havran’da oluşan kamuoyu tepkisinden çekinerek, Havran’da yayın hayatına yeni başlayan bir gazeteye açıklamada bulunması manidar değerlendirmelere neden oldu.

İkizoğlu yerel gazeteye yaptığı açıklamada, kooperatife kazandırdıklarından bahsederek kamuoyunda kendisine yönelik oluşan tepkiyi yumuşatmaya çalışmış, hakkındaki iddialar ile düştüğü zor durumdan basın açıklaması ile kurtulabileceğini düşünmüş olmalı ki, verdiği demeçte hakkındaki iddialara tek satır cevap bile verememiştir. İkizoğlu’nun açıklamasındaki son cümlede, yaptığımız haberler hakkında hukuksal girişimde bulunacağını belirtmesi ise mizahsen değerlendirmelere neden oldu. İkizoğlu’nun annesine bakıcılık yapan Bulgar asıllı bayan adına hayvancılık üzerine şirket kurduğu yönünde gelen ihbarların hiç de gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyor, Ali İkizoğlu ve kooperatif hakkında öne sürülen iddiaların soruşturması tamamlanana kadar Ali İkizoğlu’na yurt dışına çıkış engeli getirilmesinin kamusal menfaatlerin korunması noktasında çok önem taşıdığını Sn Valimiz Ersin Yazıcı’nın dikkatlerine sunuyoruz.

KOOPERATİFİN 10 TRİLYON BATAKTA OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ
İsmini sadece adli makamlara verebileceğimiz ihbarcının Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 10 trilyon batakta olduğunu öne sürmesi, öne sürülen iddiaların ciddiye alınması için fazlasıyla yeteceğini düşünüyoruz. Çiftlikte sırası olan üyelerin, iddia edildiği gibi usulsüzlükler yaşandığı ortaya çıkması durumunda, oluşacak zarar ile inanılmaz mağduriyetler yaşayacağı göz önüne alınacak olursa, kooperatife soruşturma sonrasında kayyum atanması kaçınılmaz olarak değerlendirmelere neden olmakta.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Selman Duran
17 Ekim 2016 - 06:45

Bu çiftligin temel atma töreninde üzerine giyecek kıyafeti olmadıgı için karısı envey satarak zeytin seçerek takım aldıgını bilirim okadar yoktu.Şimdi geldigi duruma bir bakılsın iki senede esnaf kefalet kredi kartları maliye borcları eskiye dönük bagkur üzerine kayıtlı olmayan birsürü arabalar .Hayatında goremiyecegi bir yaşam .Feysinde arkadaş olanlar bilir köfteciden köfte ekmek alamayan alinasil lüks restoranlarda yemek yedigi türku barlarda gece kuluplerinde eglendigini bu yaz sevgilisiyle antalyada tatiller Burhaniyede armagan kuyumculugun evini dört aylıgına kiraladıgı sevgilisiyle burada yasadıgını bilmeyen varmi?Bu yasantıyı kimse farketmedimi peki yardımcı baskanlar?Lütfen bu sefer iyi araştırılsın çok seyler gün yüzüne cıkacaktır.Üyeler kandırılmış devlet zarara uğratılmıstır.Güzelim çiftlik birkaç kisinin cenneti yapılmış üyeler magdur edilmistir.Bizler adilce gereginin yapılmasını istiyoruz.

Ali ikizoğlu
17 Ekim 2016 - 08:56

Levent mercanı kooperatife davet ediyorum tek taraflı atıp tutmak kolay

Selman Duran
18 Ekim 2016 - 22:20

Bu ciftlikte hissesi olanlar benimde yenide öğrendiğim birşeyi sizinle paylaşmak isterim.Çiftlik kâr dahi yapmis olsa her ay kâr payı verilemezmis.Çiftligin borçları bizim borcumuzmuş.Bu bilgiyi birinci agizdan aldığım bir bilgidir.
Bir sorumda bu ciftlikte yapılan usulsüzlükleri aylar önce gerekli mercilere bildirdigim halde neden örtbas edildigidir.Eger aylar önce şikayetlerimiz kayle alınsa idi ciftlik bu kadar zarar etmiyecekti.Benim anlamadıgım bisi var.Çiftlikte şuan 320 hayvan varken nasıl oluyorda 390 küsur hayvan görünüyor.Birde yetkililer hic mi farketmediler,
9 TON süte cıktıktan sora nasıl olduda 2 TON süte düştü.Bu düşüş çokmu normal.Keşke suçları kapattıracaklarına bu çiftlik için olumlu kararlar alsalardı.Bu olayın altından bakalım kimler çıkacak hep beraber görücez.Buraya insan umut bagladı .Ama malesef gelinen durum ortada.Hic kimse hakkıni helâl etmiyor.İnsanlar bu durumda kimlerin payı varsa yuvaları yıkılsın .Evlatlarının mürvetini göremesin haramla yatsın haramla kalksın diyolar.Çiftligi bu duruma getirenlerin derhal bulunup gerekli cezaya çarptırılmasınını biz magdur üyeler olarak istiyoruz.Saygilarımla SELMADURAN