Kamerada Böyle Soyunup Şantajla Para Sızdırıyorlar

09.01.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Son günlerde sosyal ağlarda kamerada böyle soyunup şantajla para sızdırıyorlar.

Sosyal paylaşım sitesi facebookta son günlerin en rağbet gören şantaj metodu, sahte bayan hesapları açıp, erkeklere eklenip, kamerada soyunup akabinde karşısındaki erkeğe sen de soyun diyerek, tuzağa düşenlerin ekran kaydını alıp, ailene, yakınlarına yollarım, sanal alemde seni rezil ederim şeklinde şantaj yaparak insanlardan para sızdırılmakta.

Bu nedenle sosyal ağlarda hesapları olan kişilerin böyle tiplerin tuzağına düşmemesi için tedbir alması gerekiyor. Tuzağa düşürlen erkeklere soyunuyorum haydi sen de soyun diyerek yazan hesaplar, genelde erkek kullanıcılar tarafından kullanılmakta. Çeşitli pornografik videoların program yardımıyla web kamera üzerinden yayına verilmesi sonrasında, tuzağa düşen erkeklerin yayınlanan videoyu karşısında reel kullanıcı sanmasıyla düştüğü tuzak ile vatandaş şantaja maruz kalmakta ve verilen hesaba para yatırmak zorunda kalmakta.

Sosyal medya hesap kullanıcılarının daha dikkatli olmalarını öneriyor, son 2 gündür facebook hesabımıza dadanan bir hesabın neler yaptığının ekran görüntüsünü yayınlayarak halkın bilinçlenmesi maksadıyla sizlere yayınlıyoruz.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Devamını oku:
SAHNE SİZİ BEKLİYOR

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu kayıtları başladı.

BAŞKAN GENÇER, DÜNYA ŞAMPİYONU MMA SPORCULARINI AĞIRLADI

Zor sporda dünya şampiyonu olarak Ayvalık'ı gururlandırdıklarını belirten Rahmi Gençer, üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

BELEDİYE PERSONELİNE ETİK DAVRANIŞ İLKELERİ EĞİTİMİ

Burhaniye Belediyesi’nin 2018 yılı aylık hizmet içi eğitim planı gereğince, tüm daire müdürleri ve personeline yönelik, ‘Belediyelerde Etik Kurallar ve...

EMİN ERSOY ”BAŞIMIZIN TACISINIZ”

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, eşi Aliye Ersoy ile birlikte yeni yıla Havran Belediyesi Huzurevindeki büyüklerle birlikte girdi. Koca çınarları...

ŞAHPA AVM

ev eşyası , kozmatik,cam,plastik

Kapat