Kamerada Böyle Soyunup Şantajla Para Sızdırıyorlar

09.01.2019

1227 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kamerada Böyle Soyunup Şantajla Para Sızdırıyorlar

Son günlerde sosyal ağlarda kamerada böyle soyunup şantajla para sızdırıyorlar.

Sosyal paylaşım sitesi facebookta son günlerin en rağbet gören şantaj metodu, sahte bayan hesapları açıp, erkeklere eklenip, kamerada soyunup akabinde karşısındaki erkeğe sen de soyun diyerek, tuzağa düşenlerin ekran kaydını alıp, ailene, yakınlarına yollarım, sanal alemde seni rezil ederim şeklinde şantaj yaparak insanlardan para sızdırılmakta.

Bu nedenle sosyal ağlarda hesapları olan kişilerin böyle tiplerin tuzağına düşmemesi için tedbir alması gerekiyor. Tuzağa düşürlen erkeklere soyunuyorum haydi sen de soyun diyerek yazan hesaplar, genelde erkek kullanıcılar tarafından kullanılmakta. Çeşitli pornografik videoların program yardımıyla web kamera üzerinden yayına verilmesi sonrasında, tuzağa düşen erkeklerin yayınlanan videoyu karşısında reel kullanıcı sanmasıyla düştüğü tuzak ile vatandaş şantaja maruz kalmakta ve verilen hesaba para yatırmak zorunda kalmakta.

Sosyal medya hesap kullanıcılarının daha dikkatli olmalarını öneriyor, son 2 gündür facebook hesabımıza dadanan bir hesabın neler yaptığının ekran görüntüsünü yayınlayarak halkın bilinçlenmesi maksadıyla sizlere yayınlıyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz